• Hakkari-11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hakkari MEM, bu yılda öğrencileri spor ve sanatla tanıştıracak
01 Temmuz 2019 Pazartesi 23:59

Hakkari MEM, bu yılda öğrencileri spor ve sanatla tanıştıracak

​Hakkari’de İl Milli Eğitim Müdürlüğü Halk Eğitim Merkezi bünyesinde açtığı çeşitli spor ve sanat kurslarıyla öğrencilerin yaz tatilini doya doya geçirmesini sağlayacak.

HABER: İRFAN TEMEŞ - HAKKARİ İLSESİ GAZETESİ

İl Milli Eğitim Müdürlüğü yaptığı yazılı açıklamada, Halk Eğitim Merkezi bünyesinde yaz tatilinde öğrencilere yönelik açılacak spor ve sanat kurslarıyla ilgili bilgi verdi.

Yaz tatilinde gençlerin ve çocukların kötü alışkanlıklardan uzaklaşması, sağlıklı bir yapıya sahip olması, yaz tatillerinin eğlenceli dolu dolu geçmesi ve sosyal sorumluluk kapsamında 2015-2016 eğitim-öğretim yılından bu yana hayata geçirilen Yaz Spor Okulları’nın bu yıl da çeşitli spor ve sanat kurslarıyla hizmet vereceği duyuruldu.

Futbol, basketbol, voleybol, tenis, masa tenisi, futsal, badminton, paten, atletizm, hentbol, yüzme ve dart olmak üzere 12 spor branşında spor eğitimlerinin verileceği ve bu kapsamda 120 kişinin görev alacağı açıklandı.

7-8 bin öğrencinin bu eğitimlerden faydalanması hedeflendiği belirtilen açıklamada, “Yaz Spor Okullarımızda İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ait halı saha, spor salonları ve okul bahçelerinden yararlanılacaktır. Merkeze uzak mahallerdeki çocukların merkezdeki salonlara gelmeleri zor olduğu için bu mahallerde bulunan okulların bahçelerinde kurslarımız açılmıştır. Bağlar, Keklikpınar, Biçer, Sümbül, Berçelan gibi mahaller dışında Geçitli, Üzümcü, Taşbaşı, Çimenli gibi köylerimizde de kurslarımız açılmış ve oradaki çocuklarımızın da sporla tanışması sağlanmıştır.”

Bu yıl müzik, resim, fotoğrafçılık ve halk dansları alanında da kursların açılacağı belirtilen açıklamada şu bilgilere yer verildi; “Reng-i Hakkari Sanat Topluluğu’nda görev alan halk eğitim usta öğreticilerimizin eğitim vereceği bu kurslarımızda öğrenci sayılarının artması durumunda  dışarıdan da usta öğretici görevlendirilmesi yapılabilecektir. Spor ve sanat kurslarımız için Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne başvurular yapılabilecektir. 6-18 yaş aralığında herkesin başvurabileceği kurslar tamamen ücretsizdir. Bunların dışında Halk Eğitim Müdürlüğümüz bünyesinde Üniversiteye (TYT-AYT) yönelik yaz kurslarımız açılmış olup bu bağlamda 12. Sınıfta okuyan ve gelecek yıl sınava girecek 430 öğrencimize yaz boyunca eğitim verilecektir.” denildi.

9-005.jpg

1-106.jpg

2-082.jpg

3-071.jpg

7-012.jpg

10-007.jpg

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÖNE ÇIKANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Hakkari İl Sesi Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim