• Hakkari-3 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hakkari Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Keskin uyardı; Onlara itibar etmeyin
17 Ocak 2018 Çarşamba 23:51

Hakkari Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Keskin uyardı; Onlara itibar etmeyin

Hakkari Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Mesut Keskin, engelliler için veya kronik hastalar için toplanan bağışlar konusunda Hakkari'deki esnaf ve vatandaşları uyardı.

HABER: İRFAN TEMEŞ - HAKKARİ İLSESİ GAZETESİ

Hakkari Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Mesut Keskin, son günlerde bazı derneklerin görevlendirdiği kişiler tarafından engelliler adına para topladığını bu kişilerin kendilerini temsil etmediğini söyledi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Keskin, Hakkari’yi mesken tutan bazı derneklerin görevlendirdiği kişilerin engelliler için veya farklı kronik hastalar için makbuz karşılığı para topladıklarını vatandaşların ve esnafların bunlara itibar etmemesi gerektiğini ifade etti.

Keskin sözlerini şöyle sürdürdü; “Ülke genelinde uzun bir süredir devam eden ve özelikle son yıllarda ilimizi mesken tutan bazı derneklerin görevlendirdiği kişilerin engelliler için veya farklı kronik hastalar için makbuz karşılığı para topladıkları,bu kişilerin gerek halkımızı gerekse esnafımızı zor durumda bıraktığı aşikârdır. 18 yıldır Hakkari’de yaşayan dezavantajlı engellilerimizin her türlü ihtiyaçlarına imkan ve olanakları çerçevesinde destek olmaya çalışan Hakkari Bedensel Engelliler Derneğinin halkımızı veya esnafımızı zor durumda bırakacak her hangi maddi bir talebi olmamıştır olmayacaktır. Nereden geldikleri,kime hizmet ettikleri ve toplanan paraların nerelere kullanıldığı belli olmayan bu kişi ve derneklerin sadece halkımızın iyi niyetini suiistimal ettikleri açık ve nettir. Gerek ilimizde faaliyet gösteren gerekse il dışından gelen ve bu tür yanlış faaliyetler içerisinde olan hiçbir dernek ya da kişi ile derneğimizin veya engelli  spor kulüplerimizin  ilişkisi veya irtibatı yoktur. Halkımızın iyi niyetini kullanarak kendilerine rant devşirmeye çalışan bu tür dernek ve kişilerin Hakkari Bedensel Engelliler Derneğini ve engellilerimizi kesinlikle temsil etmediklerini ifade eder bu konuda halkımızı dikkatli olmaya davet ediyoruz” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÖNE ÇIKANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Hakkari İl Sesi Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim