• Hakkari14 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Başkan Karaman, işçilerle bir araya geldi
26 Temmuz 2019 Cuma 23:22

Başkan Karaman, işçilerle bir araya geldi

Hakkari Belediyesi Eşbaşkanı Cihan Karaman, DİSK/Genel İş Sendikası Hakkari Şubesi tarafından düzenlenen dayanışma yemeğinde işçilerle bir araya geldi.

HABER: İRFAN TEMEŞ - HAKKARİ İLSESİ GAZETESİ

Hakkari'nin Otluca köyü Berçem Kır Lokantası’nda verilen dayanışma yemeğine Belediye Eşbaşkanı Cihan Karaman, Başkan Yardımcısı Cemil Karanfil, Hakkari DİSK/Genel İş Sendikası Şube Başkanı Haluk Duran, şube yönetimi, belediye meclis üyeleri ve belediye işçileri katıldı.

Burada bir konuşma yapan Belediye Eşbaşkanı Cihan Karaman, dayanışma yemeğini düzenleyen İSK/Genel İş Sendikası Hakkari Şubesi yöneticilerine teşekkür etti.

Birlik ve beraberlik vurgusu yapan Başkan Karaman, “Hepinizin ne kadar zor şartlar altında görev yaptığınızı içinizden biri olarak çok iyi biliyorum. Bizler bu zorlukları hep birlikte aşacağız. Hakkari halkına en iyi hizmeti sunmak için sizlerle birlikte tüm imkanlarımızı seferber ederek hep birlikte çalışacağız. Bugüne kadar yapmış olduğunuz özverili çalışmalardan dolayı hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Hakkari DİSK/Genel İş Sendikası Şube Başkanı Haluk Duran ise işçiler arasında dayanışma ve kaynaşmayı sağlamak amacıyla böyle bir program düzenlediklerini söyledi.

Duran, “Ülkemiz genelinde ne yazık ki işçi ve genelde tüm emekçiler maalesef hak ettikleri emeklerinin karşılığını alamamaktadırlar. Bizler hak ettiğimiz emeğimizin karşılığını ancak birlik olursak alabiliriz. Bizler her işçinin özgür bir şekilde sendika seçme hakkına sahip olması gerektiğine inanıyoruz. Bir çok arkadaşımız yoksulluk sınırı altında ücret almakta ve çok zor şartlarda geçimlerini sağlamakta. Yine birçok arkadaşımız haksız ve hukuksuz yere işten atılmakta ya da iş akitleri askıya alınmaktadır. Bizler biran önce bu hukuksuzluğun son bulmasını diliyoruz. Yine Kıdem tazminatının fona devir edilmesi ile birlikte İşçi ve emekçilerin mağduriyetine bir yenisi eklenmek istenmektedir. Bizler Emekçileri mağdur edecek her türlü uygulamanın karşısında olacağız.  Tüm bu zor koşullarda görev yapan arkadaşlarımızın her zaman her koşulda yanlarında olacağımızı belirtiyoruz. Şuanda yine haksız ve hukuksuz bir şekilde işten atılan İzmir Aliağa’da grevde bulunan işçi arkadaşlarımızın eylemini Hakkari’ den selamlıyoruz. Bu dayanışma yemeğimize iştirak eden başta belediye başkanımız olmak üzere tüm arkadaşlarımıza katılımlarından dolayı DİSK/Genel İş Sendikası adına teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Belediye işçileri, kendilerini kır yemeğinde uğurlayan DİSK/Genel İş Sendikası Hakkari Şubesi yönetimine teşekkür etti.

belediye-(1)-002.jpg

belediye-(2)-003.jpg

belediye-(3)-003.jpg

belediye-(4)-001.jpg

belediye-(5)-002.jpg

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÖNE ÇIKANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Hakkari İl Sesi Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim