Hakkari'de siyasi partilerin 31 Nart yerel seçim hazırlıkları sürüyor. Bu kapsamda Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Hakkari İl Örgütü de seçim çalışmalarına devam ediyor.

Edinilen bilgiye göre DEM Parti Hakkari seçim irtibat ofisini 11 Şubat tarihinde açmayı ve il ilçe belediye eşbaşkan adayları ile il genel ve belediye meclis üyelerini tanıtmayı planlanıyor.

Öte yandan, 2014 Yerel seçimlerinde HDP'den Hakkari Belediye başkanı seçilen ve yerine kayyum atanan belediye eşbaşkanları Dilek Hatipoğlu ve Nurullah Çiftçi ile birlikte DEM Parti il örgütünü ziyaret etti. 

İl Eşbaşkanları Kadir Şahin  ve Hümeyra Armut ile Belediye Eşbaşkan adayları Mehmet Sıddık Akış ve Viyan Tekçe tarafından karşılanan Hatipoğlu ve Çiftçi, 9 yıl tutuklu kaldıktan sonra Hakkari'ye geldikleri için mutlu olduklarını dile getirdiler.

9 yıl tutuklu kaldıktan sonra Hakkari halkının arasında bulundukları için mutlu olduklarını ifade eden Hatipoğlu ve Çiftçi, mücadelelerine kaldıkları yerden devam edecekleri mesajını verdi. 

Editör: Zeki DARA