Hakkari ve ilçelerinde son zamanlarda artan intiharların önlenmesi konusunda farkındalık yaratılması ve intiharın azaltılması amacıyla kamu kurum ve kuruluşlarının çalışmaları devam ediyor.

Bu kapsamda Hakkari Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından 2024 Yılı İntihar İl Eylem Planı genel değerlendirme toplantısı yapıldı. 

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdulhalim Ünalan'ın başkanlık ettiği toplantıya, İl Müdür Yardımcıları Hamdi Taşma  ve Kemal Demir,  Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürü Rıza Şahin, Sosyal Hizmet Merkezi Müdür Yardımcısı Gökhan Tekin, il intihar ve teşebbüs kurulunda yer alan kurum koordinatörü Psikolog Himmet Dönmez, İl müdürlüğü basın ve halkla ilişkiler birim sorumlusu Didar Kaya katıldı.

Toplantıda 2023 yılında Hakkari ve ilçelerinde meydana gelen intihar ile intihara teşebbüs olayları ile ilgili yapılan mesleki çalışmalar değerlendirildi.

İl genelinde meydana gelen intihar olaylaryla ilgili  Sosyal Risk Haritası yapılması ve bunun sonucuna göre mesleki çalışmaların planlaması ve uygulaması kararlaştırıldığı öğrenildi.

Kaynak: Zeki DARA