Hakkari İl Müftülüğünce  4-6 yaş gurubu Kur-an kursu öğrencilerinin kapanış programı düzenledi.

  Halk Eğitim Konferans Salonunda düzenlenen programda konuşan Hakkari Valisi  Ali Çelik, 4-6 yaş grubunun Kuran-Kursu bitiş programı nedeniyle bir araya geldiklerini söyledi.

Tekin'den sınır kapıları için önlem çağrısı Tekin'den sınır kapıları için önlem çağrısı

Çocukların eğitimine katkısı olan bütün Kur-an kuruş eğitimcilerine ve velilerine teşekkür etti.

Çelik, konuşmasının devamında şunları ifade etti. ''  Bir söz var malumunuz; 'Ağaç yaşken eğilir.' Çocuklarımıza güzel ahlakı, merhameti, adaleti, sevgiyi, saygıyı ve bize ait olan değerlerimizin öğretildiği 4-6 yaş Kur’an Kurslarına çocuklarınızı gönderme iradesini göstermenizden dolayı hepinizi tebrik ediyorum.” diyerek aileleri ve kurs öğreticilerini, öğrenciler için verdikleri emek ve çabalardan dolayı tebrik ederek teşekkürlerini iletti. Vali Çelik konuşmasının devamında; “Refah Sınır Kapısı ve Gazze’de binlerce çocuğun katili olan bir devlete karşı mücadele eden Filistinlileri buradan sevdiklerimizle birlikte anarak, çocuklarımızın en temiz en kalbi duygularıyla ve dualarıyla birlikte oradaki Müslüman kardeşlerimize Rabbimizin yardımcı olması için dua ediyoruz. Zalimlere gelecekte de dur diyebilmek için muhakkak çocuklarımızın insanlığa değer sunacak şekilde iyi eğitilmesine ihtiyacımız var.''

Hakkari  İl Müftüsü  İl Müftüsü İsmail Fakirullahoğlu, ise  hiçbir çocuk ihmal edilmez ve hiçbir çocuk gözden çıkarılmaz dedi.
  Fakirullahoğlu konuşmasını şu şekilde sürdürdü. '' Çocuk en değerli ve kıymetli varlığımızdır biz bu nedenle öğrencilerimizi başta Kur-anı kerimi, efendimiz Muhammed Mustafa’yı temel ahlaki ve değerler eğitimi ile alakalı konularda eğitmeye çalışıyoruz. Öğrencilerimiz kurs süresi içerisinde Kur-anı kerim öğrettik.'
Vali Çelik ve beraberindekilerin öğrencilerle hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından program sona erdi.

Programa Cumhuriyet Başsavcısı Harun Ünlüsoy,  İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Necip Çarıkcıoğlu, İl Emniyet Müdürü İdris Yılmaz, AK Parti  İl Başkanı Av. Zeydin Kaya, Milli Eğitim Müdürü Nurettin Yılmaz, Halk Eğitimi Müdürü  Nazif Tatlı, İş Kur Müdürü Ahmet Kızılkaya, Kızılay Hakkari Şube Başkanı Recep Bozkurt ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Muhabir: Nirgül Uysal