Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Keskin Bayındır, Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) milletvekilleri ve sivil toplum örgütlerinden oluşan heyet, Hakkari’ye geldi.

Sabah saatlerinde Yüksekova ilçesinden yola çıkan heyet Çölemerik Caddesi üzerinde partililer ve vatandaşlar tarafından karşılan DEM Parti ve DBP heyeti, bulvar caddesi üzerinden, parti binasına kadar yürüdü.

Polis ekipleri yürüyüş sırasında zaman zaman yasadışı slogan atılmaması yönünde sık sık uyardı.

Polisin yoğun güvenlik önlemi arasında DEM Parti İl Binası önünde bir araya gelen kalabalığa seslenen DBP Eşgenel Başkanı Keskin Bayındır, Kürt sorunun çözümü için başlattıkları yürüyüşün Hakkari kolu için bir araya geldiklerini söyledi.

Bayındır, Hakkari dağları artık, karakol ve kalekol değil halay yeri olsun dedi.

Zorlu bir süreçte yürüyüş başlattıklarını aktaran Bayındır,  Hakkari halkına yürüyüşe gösterdikleri ilgiden ötürü teşekkür etti ve herkese barışa sahip çıkması çağrısı yaptı.

DEM Parti İl Eş başkanlarının da halka hitap ettiği toplantıda konuşan DEM Parti Hakkari Belediye Eşbaşkan Adayı Mehmet Akış da bu yürüyüşü desteklediklerini belirterek, 31 Mart seçimlerini de önceki seçimlerde olduğu gibi kazanacaklarını söyledi.

Bölge milletvekillerinin de bulunduğu heyet parti binasına geçerek il yöneticileri ile istişarelerde bulundu.

Yürüyüşe DEM Parti Hakkari Milletvekillileri Öznur Bartın, Onur Düşünmez, Şırnak Milletvekili Zeki İrmez, DEM Parti Hakkari İl Yönetimi ve Belediye eşbaşkan adayları ile partililer katıldı. 

Kaynak: Haber Merkezi