• Hakkari-2 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Vali Toprak’ın Çanakkale Deniz Zaferi ve 18Mart Şehitleri Anma Günü Mesajı
17 Mart 2018 Cumartesi 10:52

Vali Toprak’ın Çanakkale Deniz Zaferi ve 18Mart Şehitleri Anma Günü Mesajı

Hakkari Valisi Cüneyit Orhan Toprak Çanakkale Deniz Zaferi ve 18 Mart Şehitleri Anma Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

HAKKARİ İL  SESİ GAZETESİ

Vali Toprak, yayınladığı mesajında şunları söyledi: ‘’ Çanakkale Zaferi, vatanın ve milletin bekası için canlarını feda edecek kadar benliklerinden vazgeçmiş yüz binlerce milli kahramanın, ilahi bir mücadele gücü ile Milletimizi yüceltme ülküsünün ihtişamlı ve mukaddes bir hatırasıdır.

 Etnik kökenleri, mezhepleri ne olursa olsun vatanın her köşesinden kopup gelerek düşmanın karşısına dikilen ve ‘Çanakkale Geçilmez’ diyerek canları pahasına bu toprakları savunan şehitlerimizin aziz hatırası, millet olma şuurumuzu canlı tutan en büyük ilham kaynağımızdır. Şehitler Günü olarak da andığımız bu anlamlı günde aziz şehitlerimiz yattıkları yerlerde şunu hissetmelidirler ki; temiz kanlarıyla suladıkları kutsal vatan toprakları, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Milletimiz tarafından en kutsal emanet olarak müdafaa ve muhafaza edilecektir.

 

Güvenlik güçlerimiz her daim 18 Mart Çanakkale Zaferi’ni kazanmamızı sağlayan yüksek şuur ve ruh ile hareket ederek, vatanımızın sınırlarını beklemekte, içten ve dıştan gelen tüm saldırılara karşı göğüs germektedir. Bu Millet nasıl ki Çanakkale’de unutulmaz bir destan yazdıysa aynı kahramanlığı 15 Temmuz’da da millet ve demokrasi düşmanları karşısında sergilemiştir. Ülkemizin kahraman evlatları bugün de aynı fedakâr, cesaretli ve kararlı tutumuyla yurt içindeki terör örgütleriyle mücadele ederken, bir taraftan da Afrin’de Zeytin Dalı Operasyonunda teröre karşı mücadelelerine devam etmekte ve gerektiğinde şehit olmaktadırlar.

 

Unutulmamalıdır ki, Çanakkale ruhu gönüllerde yaşadıkça ve bunu sahiplenen vatansever şahsiyetler oldukça, geçmişte ve günümüzde başarılmaya çalışılan bölücülük faaliyetleri kendine asla yaşam alanı bulamayacaktır. Bu vatanı korumanın bedelini kanıyla ve canıyla ödeyen bu Millet, bundan sonra da terör faaliyetleri ile sahnelenmek istenen kirli oyunları bozarak tüm saldırıları geri püskürtecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle; "Ben size taarruzu değil ölmeyi emrediyorum. Biz ölünceye kadar geçecek zamanda yerimizi başka kuvvetler alabilir" sözleriyle Çanakkale Savaşı’nın kaderini değiştiren Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere vatan topraklarını korumak ve savunmak için en zor şartlar altında canlarını ortaya koymaktan çekinmemiş olan şehitlerimizi rahmet ve minnetle, gazilerimizi de saygı ve şükranla anıyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum.’’ dedi.

Kaynak: Hakkari Valiliği
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÖNE ÇIKANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Hakkari İl Sesi Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim