• Hakkari6 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Üniversite öğrencileri hasta haklarını anlattı
27 Ekim 2017 Cuma 23:20

Üniversite öğrencileri hasta haklarını anlattı

Hakkari Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrencileri “Hasta Hakları Bilgilendirme Standı” kurarak hastaları hakları konusunda bilgilendirdi.

HABER: HAKKARİ İLSESİ GAZETESİ

Hakkari Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu İlk ve Acil Yardım Bölümü öğrencileri, 26 Ekim Hasta Hakları Günü kapsamında Öğretim Görevlisi İbrahim Nas gözetiminde hastanede stant kurarak; ‘hasta hakları kanunları ile hasta haklarının güvence altına alınması’ konularında hasta ve hasta yakınlarına detaylı bilgiler verdi.

Hasta hakları konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ali Erduman, Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Sait Taylan, Hastane Başhekim Yardımcısı Uzman Doktor Güner Özçelik, öğrenciler ve hastane personelleri, hasta ve hasta yakınlarını da ziyaret ederek gül ve hasta hakları ile ilgili bilgiler içeren el broşürü dağıttılar.

Hasta haklarının önemine vurgu yapan Hakkari Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ali Erduman, “26 Ekim Hasta Hakları Günü kapsamında öğrencilerimiz ile hastaları ve hasta yakınlarını ziyaret ederek onlara haklarının neler olduğunu, bu haklarını nasıl kullanacakları hakkında bilgiler verdik. Ayrıca bu konuda bizlere yardımcı olan ve bize eşlik eden hastane yönetimimize de teşekkür ederiz” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÖNE ÇIKANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Hakkari İl Sesi Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim