• Hakkari16 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Türkiye Kurşun-Çinko Çalışma Grubu Başkanı Öztürk’ten Vali Akbıyık’a ziyaret
22 Mayıs 2019 Çarşamba 03:46

Türkiye Kurşun-Çinko Çalışma Grubu Başkanı Öztürk’ten Vali Akbıyık’a ziyaret

Türkiye Kurşun-Çinko Çalışma Grubu Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Öztürk ve İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Jeoloji Mühendisliği Bölümü Maden Yatakları Jeokimya Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nurullah Hanilçi, Hakkari Valisi İdris Akbıyık’ı makamında ziyaret etti.

Sanayi ve Teknoloji il Müdürlüğü tarafından yürütülen ve Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA)’nın desteğiyle maden zenginleştirmesine yönelik proje çalışması için Hakkari’ye gelen Türkiye Kurşun-Çinko Çalışma Grubu başkanı Prof. Dr. Hüseyin Öztürk ve İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Jeoloji Mühendisliği Bölümü Maden Yatakları Jeokimya Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nurullah Hanilçi Vali İdris Akbıyık’ı makamında ziyaret ettiler.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Akbıyık, Hakkari bölgesi madenlerinin detaylı araştırılması, Kurşun ve Çinko maden potansiyeli ve bu potansiyelden daha yüksek katma değer elde etmek için bölgede kurulacak fabrikalarda madenlerin metal ürüne dönüştürülmesi ile ilgili bilgi alışverişinde bulunuldu.

Ziyarette Prof. Dr. Öztürk ve Doç. Dr. Hanilçi’ye Vali Yardımcısı Mustafa Pala ile Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Murat Koca da eşlik etti.

1-098.jpg

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÖNE ÇIKANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Hakkari İl Sesi Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim