• Hakkari-1 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tapu ve Kadastro Müdürlüğü’ne "Erişilebilirlik Belgesi" verildi
22 Şubat 2018 Perşembe 15:11

Tapu ve Kadastro Müdürlüğü’ne "Erişilebilirlik Belgesi" verildi

Hakkari Tapu ve Kadastro Müdürlüğü Erişilebilirlik İzleme ve Denetleme Komisyonu denetimleri sonucunda, erişilebilirlik belgesi almaya hak kazandı.

HABER: İRFAN TEMEŞ - HAKKARİ İLSESİ GAZETESİ

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın resmi gazetede yayınlanan Erişilebilirlik İzleme ve Denetleme Yönetmeliği kapsamında engelli vatandaşların başkalarına ihtiyaç duymadan toplumsal yaşama katılabilmeleri, kamu kurum ve kuruluşlarında daha rahat ulaşımı ve hizmet alabilmelerine yönelik oluşturulan Erişilebilirlik İzleme ve Destekleme Komisyonca yapılan denetimler sonucunda erişilebilir olduğu belirlenen Hakkari Tapu ve Kadastro Müdürlüğü “Erişilebilirlik Belgesi” almaya hak kazandı.
 
Tapu Müdürlüğünde düzenlenen programa Vali Cüneyit Orhan Toprak, Kadastro Müdürü Arafat Ertuş, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Salih Kaya’nın yanı sıra İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ferdi Korkmaz, İl Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu, Tapu Müdürü Selami Demir, Erişilebilirlik İzleme ve Denetleme Komisyonu üyeleri ve kurum çalışanları katıldı.

 Vali Cüneyit Orhan Toprak, engellilere yönelik uygulamalar hakkında Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Salih Kaya ve Kadastro Müdürü Arafat Ertunç’tan bilgi aldı. Aynı binada hizmet veren ve Erişilebilirlik Belgesi almaya hak kazanan Tapu ve Kadastro Müdürlüklerinin engelli erişilebilirlik alanlarını denetleyen Vali Toprak, erişilebilir olduğu belirlenen Tapu ve Kadastro Müdürlüğü hizmet binası için düzenlenen belgeyi Kadastro Müdürü Arafat Ertunç’a verdi.

dsc_2140.jpg

dsc_2143.jpg

dsc_2146.jpg

dsc_2151.jpg

dsc_2158.jpg

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÖNE ÇIKANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Hakkari İl Sesi Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim