• Hakkari23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tansu, Şırnak Üniversitesinde dağcılık ve doğa sporlarıyla ilgili söyleşi düzenledi
17 Mayıs 2022 Salı 14:15

Tansu, Şırnak Üniversitesinde dağcılık ve doğa sporlarıyla ilgili söyleşi düzenledi

Hakkari Cilo Dağcılık ve Doğa Sporarı Kulübü Başkanı, Dağcı/Fotoğrafçı Hacı Tansu Şırnak Üniversitesinde “Ülkemizin Himalayaları Cilolar” konulu konferans verdi.

Şırnak Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu ile Doğa Sporları ve Yürüyüş Kulübü tarafından ortak düzenlenen “Ülkemizin Himalayaları: Cilolar” adlı söyleşi gerçekleştirildi. Dağcı ve fotoğrafçı olan ve aynı zamanda Cilolar’a defalarca tırmanış gerçekleştiren Hacı Tansu deneyimlerini aktardı.

Koordinatörlüğünü Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Antrenörlük Eğitimi Bölümü Başkanı Doç. Dr. Meliha Uzun ve Dr. Öğr. Üyesi Hasan Fehmi Özdemir’in yaptığı “Ülkemizin Himalayaları: Cilolar” adlı söyleşi 15 Temmuz Kongre Merkezi’nde düzenlendi. Çok sayıda öğrenci ve akademisyenin katıldığı söyleşide profesyonel dağcı ve aynı zamanda doğa fotoğrafçısı olan Hacı Tansu, dağcılık ve doğa sporları hakkında bilgi verdi. Yaşadıkları deneyimlerini de aktaran Hacı Tansu, söyleşinin sonunda kaleme almış olduğu Hakkari Dağları ve Doğa Sporları Rotaları adlı kitabını da katılımcılara hediye etti.

Büyük bir ilgi ile takip edilen söyleşinin ardından doğa sporları meraklıları Hacı Tansu’ya profesyonel dağcılık ve doğa sporları hakkında öğrenmek istediklerini sordu. Söyleşi, Hacı Tansu’ya katılımlarından dolayı üniversitemize ait hediyelerin Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Antrenörlük Eğitimi Bölümü Başkanı Doç. Dr. Meliha Uzun ve Dr. Öğt. Üyesi Hasan Fehmi Özdemir tarafından verilmesi ve toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

4b902cb8-5193-4e86-971b-a8d843a800a5.jpg

9d6e4ed5-47ee-4360-a47a-099a12a257c0.jpg

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÖNE ÇIKANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Hakkari İl Sesi Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim