• Hakkari5 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
SES Hakkari Şubesi 10. Kongresini gerçekleştirdi
16 Şubat 2020 Pazar 23:58

SES Hakkari Şubesi 10. Kongresini gerçekleştirdi

Kamu Emekçileri Sendikası’na (KESK) bağlı Sağlık Emekçileri Sendikası (SES) Hakkari Şubesi 10’uncu Olağan Genel Kurulu yapıldı.

HAKKARİ İL SESİ GAZETESİ-HİKMET TEMEŞ

 KESK Hakkari Şubeleri Sendikası toplantı salonunda yapılan kongreye, HDP Hakkari Milletvekili Dr. Sait Dede, HDP İl Eşbaşkanı Sinan Kaya, İl Genel Meclisi Eş Sözcüsü Nazmi Coşkun, İHD yöneticileri, STK temsilcileri, KESK bileşenleri ve sendika üyeleri katıldı.

Hakkari Belediye eski  Meclisi Üyesi Hümeyra Armut’un divana getirildiği kongrede divan üyeliklerine ise Tarım Orkam-Sen Hakkari temsilcisi Emin Tan ile Eğitim-Sen Mali Sekreteri Murat Balıkesir getirildi.

 Divan adına söz alan Eski Belediye meclis üyesi Hümeyra Armut, kongreye katılan bütün davetlilere teşekkür etti.

SES’in öncesi dönem Şube Başkanı Musa Bor, kongrede yaptığı açıklamada, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından birçok alanda olduğu gibi sağlık alanında çalışan kamu emekçilerinin KHK ile mağdur edildiğini söyledi.

 Bor,” Türkiye’de kriz derinleştikçe emeğe her türlü saldırılarda sistematik olarak devam ediyor. İşsizlik, yoksulluk, eşitsizlik ve adaletsizlik git gide derinleşiyor. Kapitalizm bir kez daha yapısal krizini emeğe ve ezilenlere saldırarak sömürüyü derinleştirerek ve yaygınlaştırarak aşmak istiyor. Yine İdlib etrafında yaşanan gelişmeler önümüzdeki gidişatın önemini belirleyecek. diye konuştu.

 HDP Hakkari Millet Vekili Sait Dede ise, bir gecede çıkarılan KHK ile ihraç edilen eski bir SES üyesi olduğunu ifade ederek, sağlık emekçilerinin yaşadığı sıkıntıları birebir yaşayan ve şahit olan eski bir SES üyesiyim dedi.

 Hükümetin Kürt siyaseti ve Ortadoğu politikalarını eleştiren Dede, ” Hükümet dediğin kapitalist sistem tıkanmış zaten o yüzden sağa sola savruluyor. Her yere saldırıyor. O saldırıları biraz daha artıracak.

 Çünkü sonlarının geldiğini biliyorlar. Çünkü bu haksızlıklarının bu hukuksuzluklarının hesabını bu halk soracak. Ama bunu hızlandırmak için bu iktidarı oradan düşürmek için, demokratik bir ortamı sağlamak için bizlere de daha fazla iş düşüyor. Biz örgütlülüğümüzü arttırmalıyız.

 HDP Hakkari Milletvekili Leyla Güven ve SES Genel Merkezi tarafından kongreye gönderilen mesajların okunduğu kongrede SES’in  mali ve faaliyet raporları okunarak oylandı. Konuşmaların ardından 41 delegenin katılımı ile gerçekleştirilen kongrede seçimlere gidildi. SES’in  yeni başkanı ve yönetiminin daha sonra belirlenmesi bekleniyor.

 SES’in yönetim kurul asil listesi şu isimlerden oluştu:-Gülay Çetin, Nergis Gülseven Çetin Taş, Orhan Salim, Adem Kesici, Remzi Özer, Murat Kaya ve Mehmet Yalçın seçildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÖNE ÇIKANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Hakkari İl Sesi Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim