• Hakkari8 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“Öğrencilerimize dolu dolu bir telafi eğitimi vereceğiz”
16 Haziran 2021 Çarşamba 17:23

“Öğrencilerimize dolu dolu bir telafi eğitimi vereceğiz”

Milli Eğitim Bakanlığı'nın “Telafide Ben de Varım” yaz uygulaması ile ilgili Hakkari’de toplantı yapıldı. Toplantıda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Gür okullara her türlü desteğin sunulacağını belirterek, “Öğrencilerimize dolu dolu bir telafi eğitimi vereceğiz” dedi.

HABER: İRFAN TEMEŞ - HAKKARİ İLSESİ GAZETESİ

Kontrollü normalleşmeyle beraber Milli Eğitim Bakanlığı "Telafide Ben de Varım" programı başlattı. Program ile ilgili olarak Hakkari’de İl Milli Eğitim Müdür Bilal Gür başkanlığında TOBB Hüseyin Çelik Anadolu İmam Hatip Lisesi Toplantı Salonu'nda toplantı yapıldı.

Toplantıda konuşan Milli Eğitim Müdürü Bilal Gür, telafi eğitimleri ile ilgili Hakkari’de yapılması planlanan çalışmalar hakkında bilgiler verdi ve bu kapsamda okullara her türlü desteğin sunulacağını belirtti.

Müdür Gür,  konuşmasının devamında şu ifadelerde bulundu; "Telafide Türkiye’nin birikimini kullanacağız. Salgın nedeniyle öğrencilerin yüz yüze eğitimden uzak kalması sonucu oluşan kayıpların giderilmesi için birçok bakanlık, sivil toplum örgütü, belediyeler ile federasyonların da dahil olacağı Ulusal Destekleme Programı (UDEP) kapsamında Bakanlığımızca http://telafidebendevarim.meb.gov.tr adresinde ayrıntıların paylaşıldığı telafi eğitimi ile ilgili ilimizde, okul müdürlerimizle birlikte fikir alışverişinde bulunarak öğrenci, öğretmen ve velilerimize yönelik, sosyal, duygusal ve akademik desteklerimizi sunmak amacıyla yapılması planlanan çalışmaları görüştük.   Yaz dönemiyle birlikte Bakanlığımız, salgın döneminde okullarından uzak kalan öğrencilerimiz için telafi programları hazırladı. Bizler de Müdürlük olarak, Valimiz Sayın İdris Akbıyık’ın himayelerinde paydaş kurumlarımızla beraber ve ilimizin potansiyelini kullanarak çocuklarımıza her alanda seçenekler sunacağız. Her okulumuz, Talim Terbiye Kurulunca hazırlanan öncelikli ve kritik kazanımları dikkate alarak zümreler marifetiyle hazırlanan çerçeve dâhilinde kendi okullarındaki öğrenci gruplarının ihtiyaçlarını belirleyecek." dedi.

“Öğrencilerimize dolu dolu bir telafi eğitimi vereceğiz”

Gönüllülük esasına dayalı eğitimler hakkında konuşan Müdür Gür, "Okullarımız, 2 Temmuz'dan yeni eğitim-öğretim yılının başlayacağı tarihe kadar okulların fiziksel imkânlarından faydalanmak isteyen öğrencilerimiz için açık tutulacak. Yaz boyu okullarımızda ve doğayla baş başa oluşturacağımız kamplarda çocuklarımızı ağırlayacağız, gönüllülük esasına bağlı olarak isteyen öğrencilerimize fiziksel etkinlikler, isteyen öğrencilerimize akademik programlar sunabileceğiz. Böylelikle yeni eğitim öğretim yılına kadar öğrencilerimize dolu dolu bir telafi eğitimi vereceğiz." İfadelerini kullandı.

b772007d-280e-4856-8654-3396f8f206bd.jpg

d6272823-65f3-468d-bd39-cff90f3a3528.jpg

21b56824-0e8b-4d67-9d69-16cd8309cc77.jpg

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÖNE ÇIKANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Hakkari İl Sesi Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim