• Hakkari-7 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Muharrem İnce Hakkari’de
11 Kasım 2022 Cuma 16:40

Muharrem İnce Hakkari’de

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, beraberindeki genel başkan yardımcıları ve parti yönetimi ile birlikte Hakkari’de esnaf ziyareti gerçekleştirdi.

Vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan İnce, yanına gençlerle selfie çektirdi.

Genel Başkan Memleket Partisi İl Başkanı Enver Ediş ve yönetimide eşlik etti.

Çarşı merkezi boyunca seçim otobüsünden çalınan müzik eşliğinde vatandaşları selamlayan İnce bir taksi durağı personelleriyle çay içtikten sonra ziyaretiyle ilgili açıklamada bulundu.

Şehir şehir gezerek Türkiye’yi anlatmaya çalıştıklarını söyleyen İnce, şunları kaydetti.

” Bakın Meclis Plan ve Bütçe Komisyonunda 2023’ün bütçesi görüşülüyor. 565 milyar faiz ödemesi var. Tarıma ayrılan para 54 milyar, faize ayrılan para 565 milyar. Türkiye’nin gerçeği bu. Ama hep birlikte Türkiye’yi buradan çıkarabiliriz. Türkiye bu sıkışmışlıktan çıkabilir. Hep birlikte bunu yapabiliriz. Nereden başlayacağız. Devlete olan güveni yeniden kurmamız lazım. Öğrenciler ÖSYM ye güvenmiyor. Sorular çalınıyor çünkü. Esnaf ve iş adamı merkez bankasının açıklamasına güvenmiyor. Tüm yurttaşlar TUİK’in açıklamalarına güvenmiyoruz. Hepimiz devletin kurumlarına güvenini arttırmalıyız. Sonra Türkiye’yi bir hukuk devleti yapmalıyız. Mahkemeye gittiğimizde hepimizin adil yargılanacağına güvenmeliyiz. Sonra liyakatı getirmeliyiz. Kamuda çalışacakların ehliyetli ve liyakatli olması lazım. Bütün bunları yaparsak ülke huzurlu olur. Cumhur ve Millet ittifakında yer alamadıklarını anımsatan İnce,” İkisinden de hayır gelmeyeceğine inanıyoruz. Biri 20 senede batırmış. Şimdi diyor ki 20 senede yapamadım. Bir daha seçim. 25’inci senede yapayım. Öbürü de diyor ki o yapamaz. Ama Tayyip Erdoğan’ın eski bakanlarıyla beraber ben yaparım diyor. Yahu onlar yapsaydı zamanında zaten yapardı. Hakkarililerden oy isteyen İnce, Biz memleket partisi olarak pırıl pırıl bir partiyiz. Hakkari’de ne konuşuyorsak Trabzon’da onu konuşacağız. Ağrı’da ne konuşuyorsak, Edirne’de de onu konuşacağız. Kimseyi kandırmadan yalan konuşmadan doğruya doğru yanlışa yanlış diyeceğiz. Hepinizi memleket partisine oy vermeye davet ediyorum. Allah izin verirse millette oy verirse ben bu Türkiye’yi biran evvel düzlüğe çıkarırım. Sonra da emekli bir cumhurbaşkanı olarak gelirim sümbül dağının karşısına çayımı içerim. ’dedi.

1-003.JPG

 

2-001.JPG

 

4-002.JPG

 

3-003.JPG

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÖNE ÇIKANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Hakkari İl Sesi Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim