• Hakkari-2 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Müdür Şimşek’ten Yüksekova’ya ziyaret
10 Mayıs 2017 Çarşamba 22:00

Müdür Şimşek’ten Yüksekova’ya ziyaret

Hakkari İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’ne atanan Vahap Şimşek’in ilçe ziyaretleri sürüyor. Yüksekova’yı ziyaret eden Şimşek, tarımsal ve hayvancılık faaliyetleri ile ilgili incelemelerde bulundu.

HABER: İRFAN TEMEŞ - HAKKARİ İLSESİ GAZETESİ

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından Hakkari İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’ne atanan Vahap Şimşek Yüksekova İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’ne ziyaretlerde bulundu. Şimşek ziyarette ilçedeki faaliyetler hakkında İlçe Müdürü Cezmi Yılmaz’dan bilgiler aldı. Daha sonra kurumu gezerek çalışan personellerle tek tek tanışan Şimşek, İlçe Müdürü Yılmaz ile birlikte halk pazarını gezip tarımsal ürünleri inceledi. Şimşek burada özellikle doğada yetişen ve ilçede büyük gelir kaynağı olan yenilebilir aromatik bitkilere ilgi göstererek satıcılardan bilgiler aldı.

Yüksekova İlçesini ziyaretinde programını yoğun tutan Şimşek, sırasıyla Yüksekova Ziraat Odası Başkanı  Adnan Onay, Yüksekova Damızlık Koyun ve Keçi Birliği Başkanı Reşit Akman, Yüksekova Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı  Mehmet Tekin, Yüksekova Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Fazıl Durmuş ve Esendere Beldesi sınır kapısı Gümrük Müdürü Olgun Toprakçı’yı makamlarında ziyaret etti.

Şimşek, tarımsal potansiyeli çok yüksek olan Yüksekova İlçesinde tarımsal üretimde hakkettiği noktaya gelmesi için ilçede yapılması gerekenler, planlanan projeler  ve talepler hakkında bilgi edindikten sonra İlçede tanıştığı, görüştüğü herkese adeta seferberlik ruhu ve birlikteliği içinde çalışılması gerektiğini bu konuda elinden gelenin en iyisini yapacağını belirterek ilk defa geldiği ve büyük hayranlık duyduğu Yüksekova ilçesinde ziyaretlerinin sona ermesiyle yeniden Hakkari’ye döndü. 

img_2499.jpg

img_2620.jpg

img_2628.jpg

img_2638.jpg

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÖNE ÇIKANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Hakkari İl Sesi Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim