• Hakkari15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Müdür Kaya'dan Engeliler Haftası mesajı
12 Mayıs 2020 Salı 13:37

Müdür Kaya'dan Engeliler Haftası mesajı

Hakkari Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Salih Kaya 10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle bir mesaj yayınladı.

HAKKARİ İL SESİ GAZETESİ-HİKMET TEMEŞ

10-16 Mayıs günleri arasında düzenlenen etkinliklerle toplumda farkındalık uyandırmayı amaçlayan Dünya Engelliler Haftası çeşitli etkinlikler ile kutlanırken, Hakkari Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Salih Kaya da hafta nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Kaya mesajında şu ifadelere yer verdi: "Yurdumuzda 1966 yılından beri Engelliler Haftası düzenlenmektedir. Engelli olmak, insanlığın ortak sorunudur. Bu nedenle hem yurdumuzda hem de Birleşmiş Milletlere üye 156 ülkede, 10-16 Mayıs tarihleri arası Engelliler Haftası olarak kutlanmaktadır. Ülkemizde tüm kurum ve kuruluşlar tarafından yapılacak erişilebilirlik çalışmalarının planlı, programlı ve standartlara uygun bir şekilde yürütülmesi, uygulamalara hız verilmesi, bu alanda fiziksel, dijital ve zihinsel dönüşümün sağlanması ve erişilebilirlik kültürünün oluşturulması adına "2020 Erişilebilirlik Yılı" ilan edilmiştir. Bu nedenle, engelli vatandaşlarımızın hayatın her alanında var olmalarını ve kimseye muhtaç olmadan hayatlarını sürdürebilmeleri için birey ve toplum olarak onlarla duygudaşlık kurmalı, karşılaştıkları sorunların çözümüne katkıda bulunmalı ve onlara toplumun bir parçası olduklarını hissettirmeliyiz.  Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü olarak; Bakanlığımızın sunduğu imkânlar dâhilinde engelli vatandaşlarımızın her konuda yanlarında olmaya, sorunlarının çözümünde rol almaya ve hayatlarını kolaylaştırmak için çalışmaya devam ediyoruz. Onların yaşamdan zevk almaları, geleceğe güvenle bakabilmeleri ve üreten bireyler olarak kendi kendilerine yeter duruma gelmeleri için kamu kurum ve kurumları, yerel yönetimler, sivil toplum örgütleri ve tüm vatandaşlarımız işbirliği içinde yanlarında olduğumuzu, hiçbir engelliliğin bilerek ve isteyerek olmadığını her normal insanın da bir engelli adayı olduğu gerçeğini aklımızdan çıkarmadan, engelli vatandaşlarımızın sorunlarının çözümüne katkıda bulunarak onlara yardımcı olmalıyız. Bizler biliyoruz ki; Engelli olmak, bir engel değildir. Sadece aşılması gereken bir düşüncedir. Onun için her sağlıklı insan yarının engelli adayıdır. Bu duygularla 10-16 Mayıs Engelliler Haftasının toplumsal farkındalığı ve hassasiyeti arttırmasını temenni ediyor, tüm engelli kardeşlerime ve ailelerine sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir ömür diliyorum."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÖNE ÇIKANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Hakkari İl Sesi Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim