• Hakkari22 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Müdür Gür: “Hakkari yüz yüze eğitim için hazır”
19 Eylül 2020 Cumartesi 08:58

Müdür Gür: “Hakkari yüz yüze eğitim için hazır”

Hakkari’de 2020-2021 Eğitim Öğretim yılı sene başı okul müdürleri Kurulu toplantısı yapıldı. Toplantıya başkanlık eden İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Bilal Gür, Hakkari’nin yüz yüze eğitime hazır olduğunu belirtti.

HABER: İRFAN TEMEŞ - HAKKARİ İLSESİ GAZETESİ

Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Konferans Salonunda koronavirüs tedbirlerine uyularak gerçekleştirilen toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Gür’ün yanı sıra şube müdürleri, okul ve kurum müdürleri katıldı.

Toplantıda; 2020 - 2021 eğitim öğretim yılına hazırlık çalışmaları ele alındı. Toplantıda; okulların eğitim öğretime hazırlık çalışmaları, Covid 19 salgını koruma ve önleme tedbirleri kapsamında okul ortamında alınacak önleyici tedbirler, tamamlayıcı eğitim programları, uzaktan eğitim planlaması, okulum temiz çalışmaları, pansiyonlu okulların hazırlıkları, destekleme ve yetiştirme kursları, okulların öğretmen ihtiyaçları, LGS ve YKS değerlendirmeleri, küçük onarımlar, taşımalı eğitim ve yemek hizmetleri, kutlamalar,  projeler ve yazışmalar gibi konular ele alındı.

İl Milli Eğitim Müdürü Bilal GÜR toplantıda bir konuşma yaptı. Hakkari’nin yüz yüze eğitime hazır olduğunu aktaran Müdür Gür,  konuşmasında şu ifadelere yer verdi;  "Gerek uzaktan gerekse yüz yüze eğitim sürecine Hakkari İli olarak biz hazırız. Öğrencilerimizin cıvıl cıvıl seslerinin dolduracağı, öğretmenleriyle göz göze iletişim kuracakları, temassız ama “yürekten temaslı” sınıf ortamlarının hazırlığı yapılıyor. Tüm okullarımızın fiziki ortamlarının hazırlığı, ihtiyaçları tespit edilerek gerekli önlemler alınıyor.21 Eylül’de öğrencilerimiz okullarına kavuşsun istiyoruz. Bunun için her bir bireyin sorumluluğu olduğunu unutmayalım; pandemi sürecindeki tedbirlere uyulması toplum sağlığına olduğu kadar geleceğimiz olan çocuklarımızın eğitimine de katkı sağlayacak. Sağlıklı ve başarılı bir dönem olması dileğiyle yeni eğitim öğretim yılının tüm eğitim camiamıza hayırlı olmasını temenni ediyorum." dedi. 

Toplantı, okul müdürlerinin görüş ve talepleri ile sona erdi.

3d4df9fa-7e44-4216-a6fe-160c843966d2.jpg

70648e42-2807-4bf7-8009-55193d5ec42f.jpg

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÖNE ÇIKANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Hakkari İl Sesi Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim