• Hakkari0 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Islah edilen dere yatakları çöplerle kirletiliyor
21 Haziran 2017 Çarşamba 00:50

Islah edilen dere yatakları çöplerle kirletiliyor

Hakkari’de ıslah edilen dere yataklarına duyarsız vatandaşların gelişi güzel attıkları çöpler, çevre kirliliğine neden oluyor.

HABER: İRFAN TEMEŞ - HAKKARİ İLSESİ GAZETESİ
 
Hakkari’nin Biçer Mahallesi bayındırlık mevkiinde geçen dere yatağı ve çevresine duyarsız vatandaşlar tarafından atılan çöpler tepkilere neden oldu. Bu durumdan şikayetçi olan mahalle sakinleri yetkililerden çevreyi kirletenler hakkında yasal işlem başlatılmasını istiyor.
 
Dere yatağına atılan çöplerden rahatsız olan bazı mahalle sakinleri, çevreyi kirletmenin kimsenin hakkı olmadığını dile getirerek; “Buraya bayındırlık tarafında yaşayan bazı aileler çöplerini çöp merkezlerine götürmek yerine rast gele dere yatağı ve kenarına atarak çevre kirliliğine neden oluyorlar. Bizler kaç kere bu kişileri uyarımızı aldırış etmeyerek yeniden bildikleri gibi yapmaya devam ediyorlar. Devlet Su İşleri tarafından yapılan dere ıslahı ile birlikte bir nebze rahata kavuştuk. Fakat bu dökülen çöplerden dolayı etraf yeniden çöp kokmaya başladı. Bu da insan sağlığını tehdit ediyor. Bizler bu sorumsuz insanları uyarmamıza rağmen uyarılarımıza aldırış etmeyerek, yine aynı şekilde dere yatağı ve perde duvar kenarlarına çöp atıyorlar. Bu kabul edilir bir durum değil. Bizler bu insanların yaptıklarına şikayetçiyiz. Biran önce yetkililer bu kişileri tespit edip, gerekli cezai işlem uygulamalı. Bu çevreyi katletmeye kimsenin hakkı yok. Sonuçta insanlar yaşıyor burada. Eğer çevreye saygıları yoksa insanlara saygıları olsun. Biz bu insanlardan bıktık. İnşallah biran önce bu dere yatağını kirletenler gerekli cezalara çaptırılıp, bir daha yapmamaları konusunda caydırıcı olur.” Diye konuştular. 

dsc_7988.jpgdsc_7993.jpg

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÖNE ÇIKANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Hakkari İl Sesi Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim