• Hakkari21 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
HATSO seçime hazırlanıyor
20 Eylül 2017 Çarşamba 10:28

HATSO seçime hazırlanıyor

Hakkari Ticaret ve Sanayi Odası (HATSO) yeni yönetimi belirlemek amacıyla 11 Ekim Çarşamba günü seçime gidecek

HAKKARİ İL SESİ GAZETESİ--

 Mevcut Başkan Servet Taş HATSO’nun başkan adayı olduğunu açıklayan ilk isim oldu. 
1972 yılında kurulan Hakkari Sanayi ve Ticaret Odası Başkanlığı 4 yıl aradan sonra seçime gidiyor. 45 yılda 4 başkanın yönettiği Hakkari Ticaret ve Sanayi Odası üyeleri yeni başkanını belirlemek için 11 Ekim’de sandık başına gidecek.
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) seçim takvimini belirlemesinin ardından Hakkari Ticaret ve Sanayi ve Sanayi Odası (HATSO) yönetimi de Hakkari İlçe seçim Kuruluna seçim tarihi için başvuru yaptı.
İlçe Seçim Kurulunun taleplerine olumlu karşılık verdiğini belirten Hakkari Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Servet Taş seçim takviminin işlemeye başladığını söyledi.
HATSO’ya üye yaklaşık 600 kişinin oy kullanacağı seçimlerde 7 meslek komitesi için seçim yapılacak. Seçimde 16’sı asil 16’sı yedek toplam 32 meclis üyesinin yanında her meslek komitesinin de bir temsilcisi belirlenecek.
HATSO seçimlerine girecek meslek komiteleri ve çıkaracakları üye sayıları ise şöyle: İnşaat 3 üye, Gıda 3 üye, Nakliyeciler 2 üye, Konfeksiyon -  Mobilyacılar 2 üye, Kırtasiye -  Medikal 2 üye, Sağlık - Finans 2 üye ve Enerji - Madencilik 2 üye Aynı gün seçim sonuçlarının açıklanması beklenirken, seçilecek meclis üyeleri odanın yeni başkanını ve yönetim kurulu üyelerini belirleyecek.
11 Ekim tarihindeki seçimde başkan adaylığını açıklayan ilk isim ise mevcut Başkan servet Taş olurken, başka adayların çıkıp çıkmayacağı ise önümüzdeki günlerde netleşecek.
HATSO Başkanı Servet Taş, seçimle ilgili yaptığı kısa açıklamada, 11 Ekim tarihinde kongreye gideceklerini  belirterek seçimde çıkacak sonuçların Hakkari için hayırlı olmasını diledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÖNE ÇIKANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Hakkari İl Sesi Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim