• Hakkari6 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hakkarili öğrenciler"Biz Anadoluyuz Projesi'' kapsamında İstanbul'a  gitti
20 Ekim 2017 Cuma 15:38

Hakkarili öğrenciler"Biz Anadoluyuz Projesi'' kapsamında İstanbul'a gitti

İçişleri Bakanlığınca hayata geçirilen "Biz Anadoluyuz Projesi" kapsamında Diyarbakır, Mardin ve Hakkari'den 258'i kız 595 öğrenciden oluşan ilk kafile İstanbul'a gitti.

HAKKARİ İL SESİ GAZETESİ--
İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada, bakanlık tarafından 180 günlük eylem planı kapsamında, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki 21 ilden 15 yaş ve altı okul çağındaki 50 bin öğrencinin yurdun çeşitlibölgelerindeki 24 kente gönderilmesinin planlandığı bildirildi.
Açıklamada, iller arası kardeşlik köprüsü kurulması ve ortak kültürel değerlerin paylaşılmasının hedeflendiği proje kapsamında; Hakkari, Diyarbakır, Mardin, Şırnak ve Şanlıurfa'dan 14 bin öğrencinin İstanbul'a gelmesinin planlandığı aktarıldı.
Diyarbakır'dan 182 erkek ve 182 kız, Mardin'den 76 kız ve 111 erkek, Hakkari'den 44 erkek olmak üzere toplam  595 öğrencinin kente geldiği belirtilen açıklamada, misafir öğrencilerin ortak kültürleri paylaşma hedefine uygun olarak yaşıt öğrencilerin bulunduğu ailelerin yanında, ev ortamında misafir edileceği vurgulandı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÖNE ÇIKANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Hakkari İl Sesi Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim