• Hakkari1 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hakkari’deki okullarda “beyaz bayrak” denetimi
19 Şubat 2020 Çarşamba 16:35

Hakkari’deki okullarda “beyaz bayrak” denetimi

Hakkari’de Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ve Sağlık Bakanlığı iş birliğiyle uygulanan “Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul” projesi kapsamında okullarda inceleme ve denetim çalışmaları yapılıyor.

HABER: İRFAN TEMEŞ - HAKKARİ İLSESİ GAZETESİ

Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı örgün ve yaygın eğitim kurumlarının temizlik ve hijyen konusunda teşvik edilmesi, okul sağlığının daha iyi düzeye çıkarılması amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı  ve Sağlık Bakanlığı iş birliğiyle uygulanan  “Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul” Projesi kapsamında Hakkari’de oluşturulan denetim ekipleri,  okullarda inceleme ve denetimlerde bulundu. 

Yürütülen proje hakkında konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Gür, “Geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın beden ve ruh sağlığının korunması, geliştirilmesi, öğretmen ve öğrencilerimize sağlıklı bir ortam oluşturmak ve öğrencilerimize temizlik, hijyen ve sağlık konusunda duyarlılık kazandırılması temel önceliğimizdir. Beyaz Bayrak’ ve ‘Beslenme Dostu Okul’ Projesi ile okul sağlığının korunması ve fiziki ortamlarının daha iyi düzeye çıkarılmasını amaçlıyoruz. Okullarımızın eğitim kurumları olması hasebiyle eğitim sürecinde sağlığına ve çevresine duyarlı nesiller yetiştirmenin gayreti içerisindeyiz. Bu yıl başarı gösterecek okul sayısının daha fazla olmasını hedefliyor, şimdiden gayret gösterecek okullarımıza kolaylık ve başarılar diliyorum." dedi.

Denetimlerin merkez ve ilçelerde devam edeceği belirtildi.

1-(3)-001.jpg

1-(6).jpg

1-(2)-004.jpg

1-(1)-002.jpg

1-(4)-001.jpg

1-(5)-001.jpg

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÖNE ÇIKANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Hakkari İl Sesi Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim