• Hakkari-2 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hakkari’de Okul Müdürleri Değerlendirme Toplantısı Yapıldı
24 Ocak 2018 Çarşamba 12:35

Hakkari’de Okul Müdürleri Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Hakkari’de 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı 1. Dönem Okul Müdürleri Değerlendirme Toplantısı Yapıldı.

HABER: HAKKARİ İLSESİ GAZETESİ

          2017-2018 Eğitim Öğretim yılı 1. Dönem  Okul Müdürleri toplantısı Hakkari İl Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. İl Milli Eğitim Müdürü Veysel Durgun, başkanlığında yapılan toplantıya İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri ve Hakkari merkez ve köy okul müdürleri katıldı.

Toplantı, Hakkari İl Millî Eğitim Müdürü Veysel Durgun’un açılış konuşmaları ile başladı. İl Millî Eğitim Müdürü Durgun, toplantının açılışında 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılının ilk döneminin sorunsuz bir şekilde tamamlandığını ve bunda ekip çalışmasının çok büyük öneminin olduğunu belirtti.
 
Durgun, “Bizler Okullarımızı sadece fiziki açıdan değil; sosyal, kültürel ve akademik başarı açıdan da en üst seviyeye getirmek istiyoruz, bu nedenle Öğrencilerimizin akademik, sosyal, kültürel, sportif ve sanatsal girişimlerini desteklemeye devam edeceğiz.” Dedi.
 
         Yenilenen Müfredat Tanıtım Seminerlerinin tüm öğretmenlerimize yönelik planlandığını belirten Durgun, tüm resmi ve özel ilk ve ortaokullarımızda görev yapan öğretmenlerimizin 2017/2018 tarihlerinde ilgili okullara giderek müfredat tanıtım seminerlerine katılacağını ifade etti. Tüm öğretmenlerin bu seminerlere eksiksiz katılımı konusunda müdürlerimizden hassasiyet göstermelerini rica etti. Yeni müfredatla ilgili bilgiler veren Durgun, konuyla ilgili veli toplantıları yapılarak velilerin de bilgilendirilmesini istedi. 
Müdür Durgun toplantıda, Hakkari’ye yeni atanan öğretmenlerin iş ve işlemlerinin takibinin yapılması, destekleme ve yetiştirme kursları, okul kantinlerinin ve servislerinin takibi, öğretmenlere farklı konularda görevlendirilmelerin sağlanması, mesleki ve teknik okullarda öğrenci nakilleri takibinin yapılması, pansiyonlarda bulunan gıdaların kalite kontrollerinin yapılması için gereken tedbirlerin alınması, okul servislerinin iyileştirilmesi için Hakkari Belediyesi ve İl Emniyet Müdürlüğüyle işbirliği içerisinde olunacağı, Devlet Yönetim Sistemi için detaylı seminer verilmesi, başarılı öğrencilerin ve personellerin ödüllendirileceği ve beyaz bayrağa sahip okul sayısının arttırılması, öğrencilerin devamsızlık durumlarının gözlenmesi gibi konulara değindi.  

 Öğrenciler, öğretmenler, veliler ve eğitimin diğer paydaşlarıyla her an iletişim halinde olan müdürlere, iletişimin öneminden bahsederek, ne kadar önemli bir konumda olduklarını ve doğru iletişim kanallarını kullanmaları halinde tüm bu sayılan unsurların olumlu etkileneceğini ifade etti. 

Toplantı, okul müdürlerinin sorularının cevaplanmasının ardından iyi dilek ve temennilerle sona erdi.

haber-1-008.jpg

haber-4-008.jpg

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÖNE ÇIKANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Hakkari İl Sesi Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim