• Hakkari12 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hakkari’de Fenerbahçe Futbol Okulu açıldı
20 Eylül 2019 Cuma 22:17

Hakkari’de Fenerbahçe Futbol Okulu açıldı

Hakkari’de geleceğin futbol yıldızlarının yetişeceği Fenerbahçe Futbol Okulu açıldı. Profesyonel antrenör eşliğinde açılan ve sınırlı sayıda öğrencinin alınacağı futbol okuluna kayıtlar başladı.

HABER: İRFAN TEMEŞ - HAKKARİ İLSESİ GAZETESİ

Profesyonel futbol antrenörü Cihat Doğan ve eğitmen Ömer Çatal tarafından Hakkari’de açılan Fenerbahçe Futbol Okulu’na kayıt heyecanı başladı. 

Kentteki futbolun gelişmesi, geleceğin futbol yıldızlarının yetiştirilmesi ve yeteneklerin keşfedilmesi hedeflenen futbol okulunda 04-17 yaş grubunda öğrenci kayıtları alınmaya başlandı. Sınırlı sayıda öğrencinin alınacağı futbol okuluna yetenekli çocuklar ve gençler profesyonel antrenör tarafından yetiştirilerek Fenerbahçe altyapısına kazandırılması amaçlanıyor. 

basliksiz-1-009.jpgHakkari’ye Fenerbahçe Futbol Okulu’nu kazandıran futbol antrenörü Cihat Doğan, amaçlarının küçük yetenekleri yoğun bir futbol eğitimine tabi tutarak, Fenerbahçe altyapısına kazandırmak olduğunu kaydetti. 

Doğan, keşfedilen yeteneklerin yılda iki defa Fenerbahçe altyapısı seçmelerine katılacağını ve aynı zamanda bölgesel turnuvalara katılarak burada da en iyilerin seçileceğini ifade etti.

04-17 yaş grubunda öğrenci kayıtlarının başladığını belirten Doğan, kayıt süresinin 30 Eylül’e kadar devam edeceğini ve sınırlı sayıda öğrencinin alınacağını söyledi. 

"Geleceğin yeteneklerini yetiştireceğiz"

En büyük hedeflerinin Hakkari’deki çocukları spora kazandırmak olduğunu aktaran Doğan, “Fenerbahçe futbol okulları bir eğitim yuvasıdır. Eğitimimizde en değerli varlıklarımız olan çocuklarımıza öncelikle bedensel, zihinsel, psikolojik, sosyal ve kültürel yüklemeler yaparak her bir öğrencimizin topluma faydalı ve sağlıklı olarak yetiştirilmesine katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Ayrıca özel yeteneğe sahip öğrencilerimizde Fenerbahçe alt yapısına kazandırılmaya çalışmaktır. Amacımız çocukların küçük yaşlarda sistemli ve disiplinli çalışmaları sonucunda futbol eğitimi almalarına yardımcı olmaktır. Sosyal yaşamda kendi kendilerine yetebilen topluma yararlı bireyler olarak kazandırılmasına katkıda bulunacağız. Çocuklara futbol oyununu sevdirmek iyi bir taraftar ve futbol sever olmalarının yanı sıra çocuklara Fenerbahçe sevgisini ve ruhunu aşılayacağız. İleriye dönük ise, futbol okullarımızdaki yetenekli çocukları tespit ederek, bu yetenekleri futbol yarışmacı takımlarımıza kazandırmaktır. Eğitimlerimiz 15 ay devam edecek. Yaş grubumuz ise 04 ila 17 yaş arası olacaktır. Antrenmanlarımız her Cumartesi ve Pazar günleri olup, Sömestr ve Yaz tatillerinde ise her gün olacak. Son başvuru tarihimiz ise, 30 Eylüle kadar devam edecek. Kontenjanlarımız sınırlı sayıda olacaktır” ifadelerini kullandı.

fenerbahce-(7).jpg

fenerbahce-(1).jpg

fenerbahce-(2).jpg

fenerbahce-(3).jpg

fenerbahce-(6).jpg

fenerbahce-(8).jpg

47d808b4-7db0-43cc-80df-82e31632f475.jpg

YORUMLAR
fenerbahçe büyük bir aile
colemergli
Hocamızı tebrik ederiz. İnşallah Hakkari'de yetenekli çocukları keşfedip, büyük kulüplerdeki altyapılarda yer almasına zemin oluşturur. Başarılar..
14 Eylül 2019 Cumartesi 00:21
78.170.74.43
Abdulkadir Cumaoğlu
Sayın çok değerli Cihat hocamız Hakkari için büyük bir kazanımdır. Hakkari li olarak şu hocamıza sahip çıkalım ve destekleyelim. Malum şu Hakkari koşullarında gençlerin işsiz oluşu vede okey salonlarında hayatlarını tüketmesi, içler acısıdır. Gelin şu güzelim memleketimizi el birliğiyle kalkındıralım, başarıya aç olan memleketi başarılı bireyler yetiştirelim. Bunuda bilgi birikimi ile Cihat hocamızla yeni başarılara adım atalım.
12 Eylül 2019 08:28
78.176.54.149
ÖNE ÇIKANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Hakkari İl Sesi Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim