• Hakkari20 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hakkari'de  Elektrik Hatları Ve Trafolar Yer Altına Alınıyor
30 Eylül 2017 Cumartesi 11:19

Hakkari'de Elektrik Hatları Ve Trafolar Yer Altına Alınıyor

Hakkari'de Elektrik Hatları Ve Trafolar Yer Altına Alınıyor Hakkari Belediyesi 2017 Dönüşüm programı kapsamından il genelindeki trafoların ve elektrik hatlarının yer altına alınması için çalışma başlattı.

HAKKARİ İL SESİ GAZETESİ- 
 Firma yetkilerin  çalışmanın amcanın  görüntü kirliliğini ortadan kaldırmak ve elektrik iletimini daha güvenli hale getirmek için olduğunu aktardı.


 Şirket yetkileri  yapılan çalışmalar neticesinde il sınırları içerisindeki bazı trafo merkezlerinin yer altına alınacağını belirterek, "Hakkari Sümbül Mahallesinden başlayarak Dağgöl Mahallesi Medeni Sancar Kavşağı Hakkari Van karayolu istikametinden çalışmaların sürdürüleceğini belirttiler.


 Sümbül Mahallesi ile Keklik Pınar Mahallesinden Hakkari Van karayolu civarından şu an çalışmların bu iki  mahallenin sokak aralarından başladığını bu yıl sezonu sonuna kadar  yetiştirmeye çalıştıklarını aktardılar.
Firma yetkilisi son olarak şunları kaydetti: ''Elektrik direkleri görsel olarak bir kirlilik oluşturuyor hem de tehlike araz ediyor. Bundan dolayı elektrik idaresi alt yapı programına alındı.

Bundan sonra inşallah havai elektrik hatları ve trafolar tamamen yeni nesil olacak şekilde hatlar hem yer altına iniyor hem de trafolarımızı yeniliyoruz ve daha küçük bir hale getiriyoruz. Böylece daha güvenli ve seri bir elektrik akışı sağlanıyor. elektrik kabloların ye r altına alınması  kentte  daha da güzellik katacaktır" diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÖNE ÇIKANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Hakkari İl Sesi Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim