• Hakkari11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hakkari’de bin öğretmene atölye çalışması verildi
24 Mart 2019 Pazar 00:44

Hakkari’de bin öğretmene atölye çalışması verildi

Hakkari İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İstanbul Gönüllü Eğitimciler Derneği (İGEDER), işbirliği ile yürütülen “Öğretmen Akademi Çalışmaları’’ kapsamında yaklaşık bin öğretmene atölye çalışması verildi.

HABER: İRFAN TEMEŞ - HAKKARİ İLSESİ GAZETESİ

Hakkari İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İstanbul Gönüllü Eğitimciler Derneği (İGEDER) işbirliği ile 2018-2019 eğitim ve öğretim yılında hizmet içi eğitim kapsamında “Öğretmen Akademi Çalışmaları’’ adı altında öğretmenlere yönelik yürütülen atölye çalışması devam ediyor.

İl ve ilçelerde görev yapan öğretmenlere yönelik "Etkinliklerle Değerler Eğitimi, Liderlik ve Takım Yönetimi, Akıl ve Zeka Oyunları, Etkili Sınıf Yönetimi" gibi bol etkinlikli ve uygulamalı şekilde eğitimler verilirken, çalışmalar kapsamında şimdiye kadar yaklaşık bin öğretmene atölye çalışması verildi.

Kızılkaya: “Öğretmen hem yetişiyor hem de yetiştiriyor’’ 

Hakkari Milli Eğitim Şube Müdürü ve İGEDER Sorumlusu Oktay Kızılkaya, “İGEDER’'i Hakkari’de buluşturan ve aynı zamanda derneğin ilimizdeki baş koordinatörü olan İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Bilal Gür'e şükranlarımı sunuyorum. Bizler bulunduğumuz yerlerde üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmeye ve öğretmen arkadaşlarımızın gündemine ‘’Nesil endişesi’’ gibi bir sorumluluk duygusunu getirmeye çalışıyoruz. Bizler eğitimci olarak sadece sınıfımızdaki öğrencilerden ve kendi çocuklarımızdan değil, bütün çocuklar öğretmenlerimizin eğitiminden geçtiğine göre, tüm toplumdan sorumluyuz. Toplumda yanlış giden bir durum olduğunda ‘acaba ben nerede yanlış yaptım’ diyebilmeliyiz. Bunu diyebilmek için sorumluluk kapsamını çok iyi bilmeli, neslimizin güzel devam etmesi için gayret içinde olmalıyız” dedi. 

milli-egitim-(8).jpg

“Bir elinde bilim ve fen, diğer elinde ahlak olan bir nesil yetiştirmemiz gerekiyor”

Yaptıkları bu eğitimlerde, öğretmenlerle sorumluluklarını konuşarak, çocuklara nasıl daha faydalı olunabilir ve etkinlikler yaparak uygulatarak göstermeye çalıştıklarını ifade eden Kızılkaya, “Milli Eğitim Bakanımızın da dediği gibi tek kanatlı değil, çift kanatlı eğitim" yani bir elinde bilim ve fen, diğer elinde ahlak olan bir nesil yetiştirmemiz gerekiyor. Çocuklara, ahlak konusunda örnek olmalı ve onların ahlâkî boyutta da mertebeler kat etmiş ve ahlakla yoğrulmuş doktorlar, mühendisler veya sanatkarlar olmasını sağlamalıyız. Bu konuda dertli olmanın bir görev olduğunu , bu görevi hep beraber göğüslememiz gerektiğini öğretmenlerimize hatırlatıyoruz. Nurettin Topcu’nun dediği gibi “Gelişmiş toplumlarla gelişmemiş toplumlar arasındaki fark bir avuç yetişmiş insandır. Onun için benim öğretmenim bu eğitimlerle yetişirken, toplumunu da yetiştirecektir. Formatör eğitmenlerimize ve katılan tüm öğretmenlerimize teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Katılımcılar eğitimden memnun 

Hüseyin Çelik Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde gerçekleşen programın sorumlusu Ayşegül Cahide Selvi ve eğitimciler, eğlenerek vakit geçirdiklerini, eğitime farklı bir pencereden bakmayı, etkinlik yapmanın çok faydalı olduğunu, bu tür etkinlikler olduğunda eğitimlere severek katıldıklarını belirtti.

Eğitimler, İGEDER Formatörlerinden, Liderlik ve Takım Yönetimi Engin Yurtalan, Etkili Sınıf Yönetimi Ali Şenol tarafından verildi.

milli-egitim-(1).jpg

milli-egitim-(3).jpg

milli-egitim-(4).jpg

milli-egitim-(5).jpg
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÖNE ÇIKANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Hakkari İl Sesi Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim