• Hakkari34 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hakkari'de 15 bin öğrenciye kaynak kitapları dağıtıldı
06 Ocak 2021 Çarşamba 14:25

Hakkari'de 15 bin öğrenciye kaynak kitapları dağıtıldı

Hakkari'de Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gönderilen ücretsiz kaynak kitapları 15 bin öğrenciye dağıtıldı.

HABER: İRFAN TEMEŞ - HAKKARİ İLSESİ GAZETESİ

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gönderilen, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik ücretsiz kaynak kitapları, okullara dağıtıldı. İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, Milli Eğitim Bakanlığı, Ölçme Değerlendirme Merkezlerinin katkılarıyla hem yüz yüze, hem de uzaktan eğitimi destekleyecek çok sayıda materyal geliştirdiği ifade edildi.

Uzaktan eğitimde değişen ihtiyaçlara cevap verilmesi amacıyla öğretmenlerin ve velilerin talepleri doğrultusunda saha çalışması yapıldığı ifade edilen açıklamada, her sınıf düzeyindeki öğrencilerin bireysel gelişimlerine göre çalışma kitapları, kaynak materyallerinin üretildiği belirtildi.

Açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi; “Okuldaki ihtiyaçlar incelenip ders işleme sırasındaki eksiklikleri tespit edilmeye çalışıldı. Bu konuda binlerce geri bildirime dayalı olarak içerikler tasarlandı. Uzmanların çok derinlemesine incelemeleri sonunda kitaplar yazıldı. Öğrenciler, etkinlikleri yaparken aslında sadece derslerin kazanımlarıyla ilgili içerikleri görmeyecek, bir taraftan da hayata dair birçok ipucunu bu kitaplarda görmek ve yaşamı öğrenmek için fırsat sahibi olacaklar. Aktif olarak tecrübe etme, bazı deneyleri yapabilme, aile içerisinde, öğretmenlerle birlikte birçok çalışma kağıdını doldurabilme fırsatına sahip olabilecek. Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk'un, ‘Kitabım Hep Açık’ ifadesinde belirttikleri gibi bu materyaller, sadece ders ya da çalışma kitapları değil içeriğinde çocukların evlerde yaptığı çalışmalar da var. Kitaplar çocukların zihinsel, duygusal ve dil gelişimleri için çok kritik, bu nedenle ders kitaplarıyla sınırlı olmayan bir çerçeve arzu edilmiş. Sadece salgın dönemi için hazırlanan çalışmalar değil, bundan sonraki yıllar için de çocukların ve velilerin hizmetine sunulan içerikler. Bu bağlamda ders kitaplarının yanı sıra basılı veya elektronik ortamda zengin içerikler üreterek zorlu süreci öğrencilerin ve öğretmenlerin daha kolay atlatmaları için yapılan çok değerli çalışmalar. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gönderilen kitaplar, İlimizde dezavantajlı ve ihtiyaç sahibi 15 bin öğrenciye dağıtıldı" denildi.

8760b194-6742-4489-bae6-87ebcf881e64.jpg

86d36d27-e1f9-4875-b4bb-fa811870d429.jpg

aa2839b9-b5ab-4cf0-abe3-a516f3ae51ab.jpg

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÖNE ÇIKANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Hakkari İl Sesi Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim