• Hakkari14 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hakkari Milli Eğitim Müdürü Gür'ün yaz tatili mesajı
14 Haziran 2019 Cuma 14:28

Hakkari Milli Eğitim Müdürü Gür'ün yaz tatili mesajı

Hakkari İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Gür, 2018/2019 Eğitim Öğretim Yılının sona ermesi ve yarıyıl tatilinin başlaması sebebiyle bir mesaj yayımladı:

HAKKARİ İL SESİ GAZETESİ-HİKMET TEMEŞ

2018 - 2019 Eğitim Öğretim yılı bugün sona eriyor. Hakkari'de ise yaklaşık 70 öğrenci ile 3 bin öğretmen 3 ay sürecek olan yaz tatiline giriyor.

Hakkari İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Gür, eğitim öğretim yılının son gününde bir mesaj yayımladı.

Gür, mesajında öğrenci, öğretmen ve velilerine seslendiği mesajında şu ifadelere yer verdi: 

 "Sevgili Öğrenciler; 2018-2019   Eğitim-Öğretim yılı çalışma ve özverilerinizin karşılığı olarak alacağınız karnelerin heyecanı ile sona eriyor.  Dersler, sınavlar, notlar, ödevler derken artık bir eğitim öğretim yılını geride bırakıyor, yoğun bir tempodan çıkıyorsunuz.  Her birinizi göstermiş olduğunuz gayretlerden dolayı kutluyorum.  Karnelerinizdeki sonuç ne olursa olsun kendinize olan güveninizi ve inancınızı hiçbir zaman yitirmeyin. Her biriniz bizler için ayrı bir değer, hepiniz ülkemizin geleceğisiniz. Öğrenmekten, okumaktan ve bilgiden asla  uzaklaşmayın. Sizlerin başarısı, ülkemiz için büyük bir gurur ve mutluluk kaynağıdır. Uzun bir tatil dönemine giriyoruz. Çalışmak, derslerinizde başarılı olmak kendinize, ailenize ve topluma karşı sorumluluğunuz olduğu kadar, dinlenmek ve eğlenmek de en büyük hakkınızdır. Ailenize, akrabalarınıza, arkadaşlarınıza ve kendinize zaman ayırarak tatil dönemini faydalı geçireceğinize inanıyorum. Dinlenmenin yanında her zaman söylediğimiz gibi düzenli kitap okumayı ihmal etmemelisiniz.

Kıymetli Öğretmen Arkadaşlarım;

Eğitim ordumuzun fedakâr neferleri olan siz sevgili öğretmenlerimizin, görevinizi en iyi şekilde yerine getirmek için elinizden geleni yaptığınızı ve evlatlarımızı geleceğe hazırlamanın huzuru ve mutluluğu içinde bir eğitim yılını daha tamamlamanın tatlı ve onurlu yorgunluğu içinde olduğunuzu görüyorum. Bu gayretleriniz için sizleri yürekten kutluyorum. Tatili, kendinizi yeni öğretim yılına hazırlamak için bir fırsat olarak değerlendireceğiniz inancı ile sizlerin ailelerinizle birlikte, sağlıklı ve mutlu bir tatil geçirmesini temenni ediyorum.  

Saygıdeğer Veliler; Hepimizin en kıymetli varlıkları olan ve geleceğimizin mimarları olan çocuklarımızın başarıları kadar başarısızlıklarını da normal karşılamalıyız. Doğru yönlendirme, sıkıntıların kaynağına ulaşma ve çözüm yollarını araştırma konularında ilginizi ve gayretinizi bekliyorum. Öğrencilerimizin eksik olduğu noktaların giderilmesi için sizlerin eğitimcilerle daha sıkı bir iletişime geçmenizi ve yaz tatilini, çocuklarımıza ulaşmak için altın bir anahtar olarak değerlendirmenizi rica ediyorum. Bu tatil dönemini,  aile bağlarını güçlendirmek, birlikte kaliteli zaman geçirmek için bir fırsat olarak kullanın ve onlarla birlikte kitap okuyun; onlara, sevdikleri kitapları karne hediyesi olarak verin.

Bu duygu ve düşüncelerle mutlu, sağlıklı, huzur dolu bir yaz tatili geçirmenizi diliyor,  eğitim ve öğretim mücadelesine emeği geçen bütün değerli idareci, öğretmen ve personelimize canı gönülden teşekkür ediyorum.  Evlatlarımızın eğitimi için her türlü fedakârlığı gösteren siz değerli velilerimize de şükranlarımı sunuyor, iyi tatiller diliyorum."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÖNE ÇIKANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Hakkari İl Sesi Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim