• Hakkari16 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hakkari Memur- Sen'den  104 Amiralin bildirisine tepki
05 Nisan 2021 Pazartesi 14:56

Hakkari Memur- Sen'den 104 Amiralin bildirisine tepki

Hakkari'de Memur-Sen ve Doğu Anadolu Bölgesi Gaziler ve Şehit Aileleri Federasyonu Montrö Boğazlar Sözleşmesi ve kamuoyuna yansıyan sarıklı amiralle ilgili 104 emekli amiral gece yarısı bir bildiri yayımlamasına tepki açıklamaları düzenledi.
HAKKARİ İL SESİ GAZETESİ-HİKMET TEMEŞ  
Memur Sen'de yapılan basın açıklamasını Memur-Sen İl Temsilciliği adına Yasin Aşkan yaptı.
 
Aşkan,kendisini millet iradesinin üzerinde gören bir grup emekli amiral vesayet dönemlerine özlem duyan bir açıklama yayınladığı söyledi.

Millete muhtıra verilen dönemlerden kalmış köhne bir zihniyetin hazırladığı bu açıklamayla, Silahlı Kuvvetler dahil olmak üzere devletin kurumlarının milletin hizmetinde olmasından duyulan rahatsızlık açık edildi.ği belirten Aşkan açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi.

'' Türkiye artık darbecilerden hesap sorulan bir ülkedir. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının, 103 amiral eskisi ve açıklamaları hakkında soruşturma başlatmış olmasını yerinde buluyor, faillerle birlikte iştirakçileri ve azmettiricileri de ortaya çıkaracak bir hukuki sürecin işleyeceğine inanıyoruz. Biz de Memur-Sen olarak 81 ilde milletin iradesine karşı bir müdahale hevesi olarak gördüğümüz bu meş'um açıklama ve o açıklamaya imza atanlar hakkında suç duyurusunda bulunuyoruz. Hazırladığımız dilekçeyi savcılığa teslim etmek için bir araya geldik. Millet olarak, irademize uzanmak isteyen elin ve arkasındakilerin ortaya çıkarılmasını, yargılanmasını, cezalandırılmasını istiyoruz. Vesayet sevdalılarına hadleri bildirilmeli, darbe heveslileri yargı önünde hesap vermelidir. Öte yandan bu bildiriye imza atanların siyasete müdahale aracı olarak kullandıkları rütbeleri ellerinden alınmalı, o rütbeler üzerinden elde ettikleri kazanç ve imtiyazlar sona erdirilmelidir.''dedi.

Memur Sen bileşenleri ile Hakkari sivil toplum kuruluşları olan, İlim Yayma,Birlik Vakfı, Yeni Dünya Vakfı,Önder İmamlar Hakkari Derneği . Yeşilay Hakkari Şubesi .Kızılay Hakkari Şubesi,Cihannüma,Tügva Eğitime Destek platformu destek verdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÖNE ÇIKANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Hakkari İl Sesi Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim