• Hakkari-7 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hakkari İl Kalsın Komisyonundan açıklama
25 Mayıs 2017 Perşembe 10:28

Hakkari İl Kalsın Komisyonundan açıklama

Hakkari İl Kalsın Komisyonu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Cizre ve Yüksekova'nın il olacağını söylemesi üzerine bir açıklama yaptı.

HAKKARİ İL SESİ GAZETESİ/HİKMET TEMEŞ

Hakkari İl Kalsın Komisyonu, bugün TOBB Genel Kurulu’nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, “Şırnak Cizre'ye dönüşecek, Hakkari de Yüksekova'ya dönüşecek” demesi üzerine bir araya geldi. Komisyon adına açıklamada bulunan iş adamı Cengiz Şen, 2016 yılında Cizre’nin ve Yüksekova’nın il olması, Hakkari ve Şırnak’ın ilçe statüsüne düşürülmesinin gündeme geldiğini, ama mecliste bulunan 4 partinin uzlaşmasıyla karardan vazgeçildiğini hatırlattı. 

Şen, “Bugün TOBB Genel Kurulu’nda Cizre Ticaret Odası Başkanının bir pankart açması sonucunda Sayın Cumhurbaşkanımızın kendilerine hitaben Cizre’yi ve Yüksekova’yı il yapacağını dile getirdi. Bunu dile getirirken, Hakkari’nin şehir planıyla ilgili bir eleştirisi de oldu. Hakkarililer olarak bir yanlış anlaşılma olduğunu umut ediyoruz. Tabi Cizre ve Yüksekova’nın il olmasına asla karşı değiliz. Fakat Hakkari’nin ilçeye dönüştürülmesinin doğru bir siyaset olmadığı kanısındayız.
Kamuoyuna bugün yansıyanların çarpıtılarak gündemleştirildiğini düşünüyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın bu noktada bizi rahatlatacak bir açıklama yapmasını kendisinden rica ediyoruz. Bununla ilgili bizde Ankara’da bulunan arkadaşlarımızla konuyu araştırdıktan sonra Hakkari halkına gelişmelerle ilgili açıklama yapacağız” diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÖNE ÇIKANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Hakkari İl Sesi Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim