• Hakkari0 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hakkari CHP'den 30 Ağustos mesajı
30 Ağustos 2019 Cuma 10:50

Hakkari CHP'den 30 Ağustos mesajı

Hakkari Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

HAKKARİ İL SESİ GAZETESİ-HİKMET TEMEŞ

Mesajda şu şunlara yer verilddi.’’Bir bilge şöyle der; “Onursuzluğu tehlikeye tercih eden bir ulus bir efendiye köle olmaya hazırlanıyor demektir ve buna müstahaktır da.” Ulusumuzun dizlerinin üzerinde yaşamaktansa ayaklarının üzerinde ölmeyi tercih edeceğini anlamamış emperyal ülkeler bir asır önce Çanakkale’de kılıçlarını çekip yurdumuzu işgale kalkmışlardı.
 
Atalarımız yiğitlerin yurdu olup özgür insanların ülkesi olsun diye kurdu bu Cumhuriyeti, emperyalizme teslim olup karşısında diz çöksün diye değil.
 
Bağımsızlık savaşlarımızda savaşmış ve şehadet mertebesine ermiş yiğitlerimiz kalbinde işte bu duygu vardı. Onlar biliyorlardı ki bazı şeyler uğruna ölmeye değer. Özgürlük uğruna ölmeye değer. Demokrasi uğruna ölmeye değer. İnsanın vatanı uğruna ölmeye değer. İman ve İnanç.
 
 Vatanseverlik ve Şeref.. Ulusuna ve Ülkesine sadakat..
İnançsızlar sadece laf olduğunu söyleyecektir bunların, sadece birer slogan, birer süslü cümle. Bütün değerbilmezler, bütün ikiyüzlüler, demogoglar alay konusu yapma derecesinde gözden düşürmeye çalışacaklardır bunları.
 
Fakat işte bu değerlerdir, en umutsuz olduğumuz anlarda bize umut aşılayan, vatanımız saldırıya uğrayıp işgal edildiğinde ayağa kalkmamızı sağlayan ve komutanının ölüm emrine metanetle itaat etmeyi sağlayan.. Tıpkı Mustafa Kemal’in bilgeliğini kavramış onunla birlikte Çanakkale’de, Dumlupınar’da tüfek taşımış adamların yaptığı gibi. Ulusumuzun kanındaki demir için Tanrı’ya şükürler olsun… Onlardan aldığımız güç ve inançla bu vatanda birlik içinde ve bir ulus olarak yaşamaya devam edeceğiz.
 
Bugün işte bu değerleri yaşamları pahasına koruyan şehitlerimize saygı duruşunda bulunuyoruz..
Eski bir asker türküsünde yaşlı askerler için söylenen bir söz inanıyoruz ki Kurtuluş savaşında şehit olmuş askerlerimiz için de geçerlidir.
 
“Cesur askerler asla ölmezler onlar sadece gözden kaybolurlar” Onlar bu vatanın bekası ve bu ulusun birliği için yaşamlarından vazgeçip bu topraklarda sonsuza dek gözden kayboldular, arkalarında şerefleriyle damgalanmış taptaze bir hava bırakarak.
 Onların hatırası önünde sevgiyle ve hürmetle eğiliyoruz.
Cumhuriyetin gölgesi bu topraklardan eksilmesin. 30 Ağustos Zafer Bayramı ülkemize ve ulusumuza kutlu olsun.’’denildi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÖNE ÇIKANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Hakkari İl Sesi Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim