• Hakkari16 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Genel Başkan Er’den 103 amiral bildirisine tepki
05 Nisan 2021 Pazartesi 15:04

Genel Başkan Er’den 103 amiral bildirisine tepki

Hakkari Doğu Anadolu Bölgesi Gaziler ve Şehit Aileleri Federasyonu Genel Başkanı Abdurrahman Er, ülke olarak vesayetlerden çok yorulduk dedi.

HAKKARİ İL SESİ GAZETESİ-HİKMET TEMEŞ

103 amiral bildirisine tepki gösteren Genel Başkan Er, Millet iradesinin meşru temsilcilerini hazmedemeyen darbe sevici 104 emekli Amiralin gece yarısı ilan etmiş oldukları bildiriyi nefretle şiddetle kınadıklarını söyledİ.

Er açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi.

''Bu bildirideki maksat ülkemiz üzerinde oynanan oyunlara çanak tutuğunu ifade eden Gene Başkan Er,” şu an hedef Türkiye'dir. Güçlü liderimiz sayın Recep Tayip Erdoğan olmasaydı Türkiye'nin temelini çoktan sarsmışlardı. 28 Şubatta denediler olmadı. Doğu ve güneydoğuda Hendekler kazdılar olmadı.

İstanbul'da ağaç bahanesiyle gezi direnişi gerçekleştirdiler yine olmadı, 15 Temmuz 2016 da Darbe girişiminde bulundular oda olmadı.

Şimdi 104 emekli Amiral üzerinden algı oluşturmaya çalışıyorlar. Asıl amaç dünyada büyük bir güç dengesi olan ülkemizin Türk Silahlı Kuvvetleri personelinin moral ve motivasyonunu olumsuz etkilemek,  yönlendirmek ve düşmanlarımızı sevindirerek hedeflerine ulaşmaya çalışmaktadırlar.

Türk silahlı kuvvetlerimiz Kara Deniz ve Hava kuvvetleri ile gerek Suriye’de gerek Libya’da, düşmanlarımızı hayal kırıklığına uğratan önemli ve üstün başarılara imza atmışlardır. 104 emekli amiralin bildirisi Türk silahlı kuvvetlerimizi amacından koparamayacağı gibi yapılan açıklama ile Türk silahlı kuvvetlerimizi incitmişlerdir.

104 emekli amiralin bildirisi ile Tamda emperyalist güçlerin istedikleri yapılmaya çalışılıyor. İslam coğrafyasına dönüp bir baksınlar. Şu an kan gözyaşı, huzursuzluğun ve gelecekleri paramparça edilen bir coğrafya göreceksiniz.

14 mayıs 1950 yılında % 50 lerle 10 yıllık iktidarı başlayan Adnan Menderese 27 Mayıs 1960 yılında darbe yapılarak ülkemiz kaos ortamına sokulmuştu. Belki o gün başarmışlardı. Ancak halkımız uyanmıştır. 

Güzel vatanımızın birliğine bütünlüğüne uzanan her eli nasıl kırdığımızı ve yine uzanacak her eli kırmak için bu uğurda canımızı her zaman seve seve vermeye hazır olduğumuzu 15 Temmuz’da tüm vesayetçilere, darbecilere ve bunlar gibi düşünenlere ve ayrıca gece yarısı bildiri düzenleyenlere, hükümete ayar vermeye çalışanlara ve  104 emekli Amirale de  ilan ettiğimizi ne zaman unuttular.

104 emekli amiral ve bunlar gibi düşünen  vesayetçilere diyoruz ki  Söz konusu vatan olunca bizim için meydana çıkıp vatanı müdafaa etmek imkan meselesi değil iman meselesi olduğunu da asla unutmamalıdırlar. Halk olarak 15 Temmuz gecesi de vatanımızın yanındaydık, bu günde yanındayız. Yarın da yanında olacağımızı açık açık ilan ediyoruz. Hepinizi doğu Anadolu bölgesi gaziler ve şehit aileleri federasyonu adına  saygıyla selamlıyorum” şeklinde konuştu. 

Açıklamaya  Hakkari’de Terörden Zarar Görenler Derneği Başkanı Mehmet Yoldaş,Hakkari Güvenlik Korucuları Şehit ve Gazi Aileleri Derneği üyeleri destek verdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÖNE ÇIKANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Hakkari İl Sesi Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim