• Hakkari20 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Evden çıkamayan vatandaşların maaşlarını evlerine ulaştırılıyorlar
07 Nisan 2020 Salı 14:36

Evden çıkamayan vatandaşların maaşlarını evlerine ulaştırılıyorlar

Dünyayı etkisi altına alan ve hızla yayılmaya devam eden koronavirüs salgını nedeniyle evlerinden çıkamayan 65 yaş üstü ile kronik rahatsızlıkları bulunan vatandaşların maaşları Hakkari İl Müftülüğü personelleri tarafından evlerine ulaştırılıyor.

Yapılan çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan İl Müftümüsü Faruk Gürbüz:  “Covid-19 virüsünün hızla yayılması ve hayatın her alanını olumsuz etkilemesi nedeniyle Valiliğimizce bir dizi önlem alınmış bulunmaktadır. Bu önlemler kapsamında 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlıkları bulunan vatandaşlarımız 112 Çağrı merkezini arayarak taleplerini iletmektedirler. Çağrı Merkezi yetkilileri maaş çekme ile ilgili gelen talepleri Müftülüğümüzce görevlendirilen 4 büro personeli tarafından kullanılan “112 Vefa İletişim Programına” bildirmektedir. Vefa iletişim programını kullanan görevlilerimiz de “Valilik Vefa Destek Gurubunda” görevlendirilen personellerimize talepte bulunan kişilerin iletişim bilgileri ile çekilmek istenen meblağı bildirerek maaşlarının ilgili bankalardan çekilerek bizzat evlerinde kendilerine teslim etmelerini sağlamaktadırlar.” dedi

Gürbüz; ”Salgının ülkemizde belirmesinden bu güne görevlilerimiz her alanda üzerlerine düşen görevleri layıkıyla yerine getirmeye devam etmektedirler. Korona virüs ile yapılan mücadelede, bir yandan yaşlı ve kronik rahatsızlığı olanların temel ihtiyaçlarını karşılarken diğer yandan vatandaşları virüse karşı alınan yeni tedbirler konusunda bilgilendirip, yetkililerce alınan tedbirlere uymaya davet ediyorlar. Baharın gelişiyle birlikte özellikle köylerimizde görev yapan din görevlilerimiz, vatandaşlarımızın evlerinde kalmalarını sağlamak gayesiyle tarla ekimi ile ağaç budama işlerini üstlenmekte ve görev mahallerinde salgının yayılmasını önleme gayreti içinde olmaktadırlar. Görevlilerimizin yaptığı bu özverili çalışmalar nedeniyle vatandaşlarımızdan aldığımız olumlu dönüşümler bizleri fazlasıyla memnun etmektedir" ifadelerini kullandı.

7d2d115a-b8e9-46d3-8832-2ebf78676b2e_750x422.jpg

6526c7f7-1982-4a43-ba94-04ae6b305dcf_750x422.jpg

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÖNE ÇIKANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Hakkari İl Sesi Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim