• Hakkari19 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bağışlı Köyü Kütüphanesi törenle hizmete açıldı
22 Ekim 2019 Salı 00:15

Bağışlı Köyü Kütüphanesi törenle hizmete açıldı

İçişleri Bakanlığı, Hakkari Valiliği, Hakkari Üniversitesi, Hakkari’deki kamu kurumları ve Bağışlı Spor Kulübü Derneği’nin destekleriyle Bağışlı Kütüphanesi Vali İdris Akbıyık’ın katılımlarıyla törenle hizmete açıldı.

Açılış törenine Vali Akbıyık’ın yanı sıra İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Nuri Öztürk, İl Emniyet Müdürü Atanur Aydın, kurum müdürleri, STK ve siyasi parti temsilcileri, vatandaşlar, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Açılışı gerçekleşen 1500 kitap bulunan kütüphanede, Hakkari Valiliğimiz 200 kitap desteğinde bulundu.

Açılış töreninde konuşma yapan Vali Akbıyık;“Kıymetli Bağışlılılar, Hakkârililer değerli mesai arkadaşlarım; Kütüphanemiz hayırlı uğurlu olsun. Biz Hakkari’ye geldiğimiz ilk günden bu yana birinci meselemiz eğitim, kitap diyoruz. Bunun içinde birçok projeler yapıyoruz. Türkiye’nin, Hakkari’nin Bağışlı’nın kurtuluşu, temeli eğitim ve kitapta yatıyor. Bizim bu doğrultuda en önemli projemiz “Bir Kitap Bir İnsan” projemizdir. Bir farkındalık yaratacağız. Hem kendimiz okuyacağız hem çocuklarımıza okutacağız. Kitap insan kadar insan kitap kadar kıymetlidir. Herkes okuyacak bir kişiye de okutacak. Bunun haricinde İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzde, İl Müftülüğümüzde, İl Gençlik ve Spor Müdürlüğümüzde tüm kamu ve kamu kuruluşlarında Hakkari’de eğitim ve kitap konusunda bir farkındalık yaratarak Hakkari’nin şuan bulunmuş olduğu yeri biraz daha üst seviyelere çıkarmaya çalışıyoruz. Tabi ki okumanın faydalarını burada sayamayacağımız kadar çok, düşünmekten konuşmaktan yaşamaktan tutunda hayatın her alanında bize bir kalite getirecek katkı yapacaktır. En önemlisi de çocuklarımız lise ve üniversite sınavlarında daha başarılı olacaklar. Bu doğrultuda birçok projeler var. Sivil toplum örgütlerimizin, derneklerimizin yaptığı projeler var. Onlardan bir tanesi de İçişleri Bakanlığı’nın Valiliğimize sunmuş olduğu proje çerçevesinde Hakkari Bağışlı Spor Kulübü Derneğinin hem Çanakkale, İstanbul gezileri ve bunun yanında birde kütüphane yapmış olmaları gerçekten anlamlı. Bağışlı Köyümüz öğrencisinden, vatandaşına sporcusuna kadar bizim örnek köylerimizden bir tanesi. İnşallah bu gayretin bu samimiyetin tüm köylerimize de yapılmasını arzu ediyoruz. Bizde bu çerçevede Valiliğimiz, kamu kurum ve kuruluşlarımız olarak her türlü desteği veriyoruz. Bu duygu düşüncelerle öncelikle İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’ ya teşekkür ediyoruz. Hakkari en sık ziyaret ettiği vilayetlerin başında yer alıyor. Bizlere her türlü desteği sağlıyor. Bağışlı Köyüne de bu davranışlarından dolayı teşekkür ediyoruz. Bunun karşılığında çocuklarımız çok kitap okuyacak daha güzel lise ve üniversitelere girecekler. Belki buradan Türkiye’nin, Hakkâri’nin kaderini değiştirecek bilim adamları, yöneticiler, mühendisler, doktorlar çıkacak. Kütüphanemiz köyümüze ve çocuklarımıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Öğrencilerle yakından ilgilenen Vali Akbıyık, öğrencilerle sohbet ederek kırtasiye malzemesi hediye etti.

4-066.jpg

5-040.jpg

6-018.jpg

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÖNE ÇIKANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Hakkari İl Sesi Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim