• Hakkari28 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Atık Su Arıtma Tesisi Değerlendirme Toplantısı
21 Temmuz 2017 Cuma 23:02

Atık Su Arıtma Tesisi Değerlendirme Toplantısı

Hakkari"nin Yüksekova İlçesi”nde yapılacak olan Atık Su Arıtma Tesisi (ATT) ile ilgili Yüksekova Belediyesi konferans salonunda toplantı yapıldı.

HABER: İRFAN TEMEŞ -  HAKKARİ İLSESİ GAZETESİ

Hakkari”nin Yüksekova İlçesi”nde  yapılacak olan Atık Su Arıtma Tesisi’nin inşası ile ilgili Yüksekova Belediyesi Konferans salonunda yapılan toplantıya, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu heyeti, Çevre Şehircilik Bakanlığına bağlı Avrupa Birliği Yatırımlar Daire Başkanlığı (İPA) ile Proje Müşavir Firma yetkilileri, İLLER bankası yetkilileri ve Yüksekova Belediye Başkan Vekili Hacı Bayram Özcan, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Adil Özdil, Su ve Kanalizasyon Müdürü Cemil Özer, İnşaat Mühendisi Fuat Aka, Şehir Plancısı Şükrü Yılmaz katıldı.

Önceki gün heyet tarafından Atık Su Arıtma Tesisi alanı incelendikten sonra, akşam yemeğinde çalışma ile ilgili bilgi alışverişi yapıldı. Bu gün de Çevre Şehircilik Bakanlığı Proje Müşavir Firma yetkilileri tarafından Belediyenin konferans salonunda, Projenin Amacı ve Kapsamı, Gerekçesi ve etkileri, yasal çerçeve, mevcut durum, proje alanı, Atık su arıtma tesisinin tasarım ve kriterleri, kavramsal proje tasarımı ve mali değerlendirmelerinin yapıldığı slâyt gösteri ile anlatıldı. Yapılan toplantı sonrasında değerlendirme sonucu yapılan çalışmaların daha hızlı ilerlemesi için karar alındı.

Kaynak: Yüksekova Belediyesi
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÖNE ÇIKANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Hakkari İl Sesi Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim