• Hakkari24 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AK Parti İstanbul Milletvekili Külünk Açıklaması
16 Eylül 2017 Cumartesi 11:21

AK Parti İstanbul Milletvekili Külünk Açıklaması

AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, "Kürtlerin ana vatanı Türkiye'dir. Kürtlerin devleti Türkiye Cumhuriyeti devletidir. Bu devlet Kürtlerin de Türklerin de Arapların da kendisine yar bilen herkesin devleti

Hakkari'nin Yüksekova ilçesindeki Selahaddin Eyyubi Kültür Merkezi'nde düzenlenen "halk buluşması" programına katılan Külünk, burada yaptığı konuşmada, Türkiye karşıtı ülkelere ve terör örgütlerine karşı millet olarak birlikte hareket etmenin önemine vurgu yaptı.

"Bu coğrafyada Türk'ün lehine ne varsa Kürt'ün lehinedir, Kürt'ün aleyhine ne varsa Türk'ün aleyhinedir" diyen Külünk, "Emperyalizmin, Türk'ten de, Arap'tan da, Kürt'ten de intikam almak istediğinin altını çizdi.

Külünk, "Hep birlikte bizi bu coğrafyada mezarımızı kazıp hepimizi mezara gömüp başımıza da taş dikmek istiyorlar. Onun için de diyorum ki emperyalizme karşı yeni baştan bir ayağa kalkış mücadelesidir, Recep Tayyip Erdoğan'ın vermiş olduğu mücadele. Emperyalizme karşı direnmek zorundayız ve birbirimizi sevmek zorundayız." diye konuştu.

Bu coğrafyanın emperyalizmin değil, ümmetin olduğunu aktaran Külünk, konuşmasına şöyle devam etti: 

"Bunu unutmayın. Terör örgütü PKK, bir Kürt örgütü değildir. Hatta tam zıttıdır. Emperyalizme hiçbir zaman boyun bükmeyecek Kürt kardeşlerimizin üzerinden PKK, ABD ve batı emperyalizmiyle işbirliği yaparak, bu coğrafyanın talan edilmesinin önünü açmaya çalışmaktadır. Buna hep birlikte dur diyeceğiz. Kürtlerin ana vatanı Türkiye'dir. Kürtlerin devleti Türkiye Cumhuriyeti devletidir. Bu devlet Kürtlerin de Türklerin de Arapların da kendisine yar bilen herkesin devletidir."

Yüksekova havaalanı yıllarca yapılmasın diye engelleyen gücün taşeron bir güç olduğunu dile getiren Külünk, "Asıl bu coğrafyanın refahını engelleyen güç kim, sorusunu sorduğunuzda, bu sorunun cevabı 15 Temmuz'da bu devleti çökertmek için, bizi birbirimize kırdırmak için kim içerideki taşeronlarını harekete geçirdiyse aynı güç yıllarca Yüksekova Havaalanı'nı yaptırtmamak için yaktılar, yıktılar." diye konuştu.

İlçedeki yatırımlara da değinen Külünk, sözlerini şöyle tamamladı: 

"Eğer 20 yıl evvel bu yollar yapılsaydı, Çukurca, Esendere ve Yüksekova hattındaki o sınır boyu yapılan Sayın Başbakanımızın talimatlarıyla, Esendere Kapısı'nı güçlendirmek için bu yıl temeli atılan yollar yıllar önce yapılsaydı, terör örgütü bu kadar Yüksekova'ya çöreklenebilir miydi? Terör örgütü Hakkari'ye bu kadar yüklenebilir miydi? Tereddütsüz cevap vereyim, yüklenemezdi. Adım atamazdı. Ama birileri içeriden bu terörün arkasındaki aklın içerideki müttefikleri, bu şehirlerdeki yatırımları geciktirerek, bu şehirlere yatırım yapılmasını engelleyerek, bu vatan topraklarına şart diyerek aslında terör örgütünün ekmeğine yağ sürmek için adımlar atmış."

Külünk, ardından vatandaşların sorun ve taleplerini dinledi.

Programa, Hakkari Belediye Başkanvekili Cüneyt Epcim, Yüksekova Belediye Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Özcan, AK Parti İlçe Başkanı Müslüm Ortaay, Yüksekova Emniyet Müdürü Ali Saraç, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, merkez ve köy muhtarları ile vatandaşlar katıldı.AA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÖNE ÇIKANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Hakkari İl Sesi Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim